30.04.2021

2+2 talgupäeva üritusi on eriti mugav pidada Lasnamäe avarustes

Lasnamäe Linnaosa Valitsus toetab “Teeme ära” talgute läbiviimist üle terve linnaosa. Mitme päeva vältel toimuvatel talgutel löövad kaasa sajad kohalikud elanikud. Korraldajad paluvad järgida 2+2 reeglit ka talgute käigus.

“Talgupäev on sel aastal ümber kujunenud talgunädalaks, kuna toetame mitmeid üritusi terve nädala vältel. Tänan kõiki kohalikke, kes meie linnaosa puhtusest ja heakorrast hoolivad ning talgutest osa võtavad. Kutsun lasnamäelasi üles kevadilma nautima ja oma kodukandi koristuses kaasa lööma. Ühtlasi on see hea võimalus vähem tuttavaid paiku avastada ja Lasnamäe loodust nautida,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

1.-8. mail toimuvad Lasnamäel mitmed talgud. Näiteks Paevälja asumi haljasala koristatakse Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel. Raadikul leiavad aset noortetalgud, mille käigus Lasnamäe Noortekeskuse spetsialistid koostöös noortega valmistavad asumi alasid ette suviseks noortetegevuseks. Paasiku 2a kaubanduskeskuse taguse ala puhtust aitab parandada Lasnamäe Noortenõukogu, Pirita jõeoru haljasala koristuse Ussimäel võtavad ette “Siili” rühma skaudid ning haljasala Rahu tee lähistel koristavad Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi õpilased. Ümera 28b elanikud korrastavad oma koduhoovi ja selle ümbrust Lasnamäe Linnaosa Valitsuse toel.

“Seekordne talgupäev toimub 2+2 põhimõttel, et tagada osalejate tervise ohutust. Panen kõigile südamele, et hoolimata eelseisvast koroonavastaste piirangute leevendamisest, peab ka värskes õhus liikudes olema ettevaatlik ja järgima distantsi. Õnneks pakuvad Lasnamäe avarused selleks ohtralt võimalusi,” lisas Svet. 

Iga-aastane talgupäev toimub 1. mail. Üle terve Eesti toimuvad sajad talgud. Oma talgud saab kirja panna algatuse veebis: https://www.teemeara.ee

Uudise rubriigid: