11.01.2021

Homne ilm muudab liiklusolud keeruliseks ka Tallinnas

Ilmaprognooside kohaselt on oodata öötundideks ja homseks päevaks tihedat lumesadu ja tuisku. Ööpäeva jooksul võib lisanduda ligikaudu 10 cm lund, nähtavust halvendab lörtsisadu. Tallinna linna lepingupartnerid on lumekoristuseks ja libedusetõrjeks valmis, kuid ettevaatlik tuleb siiski olla kõigil liiklejatel.

Hooldussõidukid on liikvel küll ööpäevaringselt, kuid kuna lumesadu võib olla tihe, tuleb autojuhtidel sellest hoolimata arvestada ka lumiste teeoludega, lagedatel aladel võib esineda tuisuvaalusid. Seepärast palume autojuhtidel varuda sihtkohta jõudmiseks piisavalt aega. Võimalusel ärgake hommikul pisut varem, puhastage sõiduk korralikult lumest ja alustage sõitu rahulikus tempos, et jõuaksite tee- ja ilmaoludega kohaneda. Õhtul sõidukit parkides arvestage aga sellega, et ka laiema sahaga varustatud masinad pääseksid väiksematel tänavatel liikuma.

Kinnistu ja ehitiste omanikele tuletab Klandorf meelde, et kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on nende korraldada. „Eelolevatel päevadel on ilmastikuolud tavalisest keerulisemad, mistõttu tuleb ka kinnistuomanikel anda suurem panus jalakäijate ohutuse eest hoolitsemisel,“ märkis Klandorf. Ta lisas, et kõnniteede hooldamisel peaks tagama, et kõnniteele jääks vähemalt 1,2 m laiune käiguruum.

Libeduse tõrjeks võib kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele, eramajade ja kinnistute omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Heakorraga seotud puudustest või probleemidest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14410.

Uudise rubriigid: