03.04.2019

Lasnamäe Linnaosa Valitsus jagas oma kogemusi e-teenuste valdkonnas Kasahstani delegatsioonile

Eestisse neljapäevase visiidi raames saabunud Kasahstani Vabariigi delegatsioon väisas Lasnamäe Linnaosa Valitsust. Töövisiidi eesmärgiks oli tutvuda asutuse struktuuriga ning elektroonilise dokumendihalduse korraldamisega.

Eelmisel nädalal külastas Lasnamäe Linnaosa Valitsust 11-liikmeline Shymkenti linnaametite ja linnaosade esindajatest koosnev delegatsioon. Külalised kohtusid Lasnamäe linnaosa juhtkonnaga, samuti tutvusid digitaalsete dokumendihalduse lahendustega linna ja linnaosa tasandil.

„Loodan, et meie kogemused elektrooniliste võrguteenuste valdkonnas, kus Eesti on saavutanud muljetavaldava edu on Kasahstani külalistele väga kasulik ja huvitav,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva-Skuratovski.

Shymkenti linna Maakasutuse kontrolli- ja maakasutuse osakonna juhataja Zymibek Agibaev kiitis meie riigi digitaliseerumise taset ja märkis Kasahstani suurt huvi elektroonilise halduse rahvusvahelise kogemuse vastu.

„Kasahstan püüab ammu sammu pidada globaalsete suundumustega. Me külastame aktiivselt kõige arenenuma digitaalmajandusega riike maailmas, kes on meile eeskujuks ning võrdluspunktiks loodetava majanduskasvu jaoks. Uurime tehnoloogilise progressi olukorda ja kiirust maailmas ning hindame meie riigi konkurentsivõimet ülemaailmsesse võrku integreerimisel kõikides eluvaldkondades, ” ütles delegaat Zhanibek Agibayev.

Kohtumisel Shymkenti linna esindajad tutvusid ja arutasid Lasnamäe linnaosa nelja osakonna juhatajatega et, kuidas innovatiivseid uuendusi praktikas rakendatakse ning milliseid tööprotsesse aitavad kiirendada digitaalteenuste kasutamist.

See on juba teine delegatsioon Kasahstanist Lasnamäe linnaosas - esimene külastus toimus 2015. aastal.

Uudise rubriigid: