03.04.2019

Lasnamäe noortenõukogu külastas Ida-Virumaad

Lasnamäe noortenõukogu liikmed kohtusid Narva ja Narva-Jõesuu sarnaste noorteorganisatsioonide liikmetegea, et vahetada kogemusi ja tutvuda eakaaslaste elu ja tegemistega väljaspool pealinna.

Ida-Virumaal külastasid noortenõukogu liikmed Narva Noorteparlamenti, mis tegutseb Narva Noortekeskuses juba aastast 1999. Teisel päeval kohtuti Narva-Jõesuu Noortekeskuse noortega, seal uuriti, kuidas edeneb sarnase noorteorganisatsiooni loomine Ida-Virumaal.

Kahepäevasel külaskäigul arutasid osalejad õpilaste aktuaalseid probleeme, kodanikuaktiivsuse suurendamise küsimusi ja noorte õigusalast teadlikkust ning vahetasid kogemusi ürituste korraldamisel. Töörühmades arutati erinevate olukordade lahendamismeetodite tõhusust.

„On oluline, et noored jagaksid oma kogemusi põnevate projektide elluviimisel. Linnaosa valitsus toetab linnaosa noortenõukogut ürituste ja erinevate projektide korraldamisel, et tegusate noorte kaudu meelitada teismelisi aktiivsemalt osalema ühiskondlikus elus, ” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski.

Reisil osales 15 Lasnamäe noortenõukogu esindajat, paljude jaoks neist oli see esmakordne reis Kirde-Eestisse.

 

Uudise rubriigid: