11.09.2020

Lasnamäe Pae parki rajati jalgratta remondipunkt

Sel nädalal rajas Eesti Terviserajad SA viiele terviserajale Tallinnas ainulaadsed iseteeninduslikud ja tasuta remondipunktid jalgratastele, kus saab pumbata rehve, kohendada sõiduvahendi sadulat ning sättida ratas sõidukorda.

Kõigis kodudes ei ole ratta töökorda seadmiseks vajalikke mutrivõtmeid, tööriistu või õige otsikuga pumpa. Teinekord jääb tööriistade puudusel aga ratas hoopis seisma. Remondipunktis saab igaüks enda ja ka pereliikmete jalgrattad enne terviserajale suundumist üle vaadata ja töökorda seada. 

September on Tallinnas keskkonnasõbraliku liikumise kuu – rajatud jalgratta remondipunktid toetavad ka Tallinna kandidatuuri 2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile pürgimisel. Tallinn liigub vaikselt, aga kindlalt sinnapoole, et oleks võimalik jalgrattal jõuda võimalikult kiiresti ja ohutult ühest linna servast teise. Näiteks Vääna tänavalt algava kergliiklustee kaudu on võimalik poole tunniga jõuda Stroomi randa. See ühendab omavahel suisa nelja linnaosa – Nõmme, Haabersti, Mustamäe ning Põhja-Tallinna.

Iseteeninduslikud remondipunktid jalgratastele asuvad Tallinnas Järve-Tartu-Viljandi mnt kergliiklusteel (Liivametsa tn parklas), Hiiu Rimi juures jõulinnakus kergliiklustee kõrval, Nõmme-Haabersti kergliiklusteel (Tähetorni parklas), Pae pargis ja Pirita Spordikeskuse juures terviseraja alguses, viimane neist valmib lähipäevil.

Eesti esimestes, aga mujal Euroopas juba üsna laialt levinud remondipunktides on universaalse pumbaotsikuga pump koos manomeetriga ning erisugused võtmed, võtmekomplektid, kruvikeerajad ja kummiheeblid ratta korrastamiseks. 

Uudise rubriigid: