13.04.2021

Lasnamäe korteriühistud saavad tasuta rattamaju

Pilootprojekti raames pakub Lasnamäe Linnaosa Valitsus korteriühistutele jalgrattahoidla paigaldamise võimalust. Kokku saavad paigaldamisest huvitatud kortermajad tasuta kasutamiseks kuus rattamaja.

“Lasnamäel laienevad jalgrattasõiduvõimalused ja kogu linna ulatuses järk-järgult paraneb rattateede võrgu kvaliteet. Soovime, et jalgratas muutuks mitte ainult vabaaja veetmise vahendiks, vaid ka igapäevaseks transpordivahendiks. Seetõttu pakub linnaosavalitsus korteriühistutele jalgrataste alaliseks või ajutiseks hoiustamiseks spetsiaalselt varustatud majade paigaldamist. See aitab lahendada jalgrataste ja tõukerataste trepikodadel hoidmise probleemi ning muudab ratta igapäevase kasutamise veelgi mugavamaks,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Rattamaja on metallist vandaalikindel vundamendita konstruktsioon, mis meenutab tavalisi prügimaju ning on mõeldud ainult jalg-, jooksu- ja tõukerataste hoidmiseks.

Linnaosavalitsuse poolt jalgrataste hoiustamiseks välja pakutud panila pindala on umbes 20 ruutmeetrit, sinna mahub kuni 20 jalgratast. JKonstruktsiooni sees on olemas rataste mugavaks kinnitamiseks mõeldud raam.

Soovi korral saab rattamaja täiendavalt varustada kaamera, valgustuse ja nupuga avatava uksega. Kõigi nende võimaluste kasutamiseks peab korteriühistu ise looma elektriühendust. Samuti peab korteriühistu tagama korda ja puhtust nii jalgrattahoidla sees kui selle vahetus läheduses.

Vabas vormis avaldusi korteriühistutelt ootab linnaosavalitsus 25. aprillini e-posti aadressile diana.buchmann@tallinnlv.ee. Avalduses peab olema välja toodud rattamaja soovitud paigalduskoht. Vajadusel saab sobivaima koha määramisel abiks olla linnaosavalitsuse spetsialist.

Küsimusi pilootprojekti tingimuste kohta saab esitada e-posti aadressil diana.buchmann@tallinnlv.ee või telefonil 645 7761.

Rattamajad paigaldatakse juba sel suvel.

Uudise rubriigid: