15.02.2020

Lasnamäel mälestati Afganistani sõjas hukkunuid

Täna, Nõukogude vägede Afganistanist väljaviimise 31. aastapäeval koguneti Lasnamäe Tondiloo parki, mida tuntakse ka Kivila pargina, et mälestada sõjas hukkunuid. Külaliste seas oli nii Afganistani sõja veterane, hukkunud sõdurite sugulasi ja sõpru kui ka avalike organisatsioonide esindajaid.

Tondiloo pargis asetseva mälestuskivi juures toimus mälestustseremoonia, kus kivi jalamile asetati pärgi ning osalesid ja pidasid kõne Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään ning Eesti Sõjategevuse Veteranide Assotsiatsiooni juhtkonna liige Oleg Kulikov.

„Afganistan oli paik, mis tähendas paljudele Eestimaa noortele meestele karme olusid, ohtusid, kokkupuudet surmaga. Selle sõja hind oli kõrge. Sinna jätsid oma tervise või isegi elu kahjuks päris paljud noored mehed. Lisaks sellele psüühilised jäljed,“ ütles Lasnamäe linnaosavanem Andres Vään. „On kurb tõdeda, et kahjuks pole sinna paika saabunud siiamaani ei rahu ega stabiilsust, rääkimata toimivast ühiskonnast.“

“Enamiku kauges Aasia riigis teenivate sõdurite, sealhulgas Eestist koondatud sõdurite jaoks on Afganistani sõda saanud ajalooks. See aeg mängis olulist rolli ja jättis oma jälje terve põlvkonna saatusele. Kuid kahjuks polnud kõigile määratud koju naasta. Täna meenutame eestimaalasi, kes andsid oma noore elu tuhandete kilomeetrite kaugusel kodust. Elavate kohus – pidada meeles,” ütles Oleg Kulikov ning soovis kõigile Afganistani sõjategevuse veteranidele tervist, innukust ja rahulikku taevast.

Lasnamäel mälestati Afganistani sõjas hukkunuid.jpg

Tondiloo pargi mälestuskivi Afganistani sõjas aastatel 1979-1989 hukkunutele avas 2006. aastal mittetulundusühing Relvavendlus. Afganistani sõjas osales erinevatel andmetel ligikaudu 1600 Eestist pärit meest, kellest hukkus 37.

                                       

Uudise rubriigid: