15.06.2021

Lasnamäelastele jagatakse rõdude haljastamise nippe

Lasnamäe linnaosa valitsus kutsub osa võtma rõdude haljastuse võimalusi tutvustavast veebikoolitusest, mille viib läbi kogenud aianduskonsultant. Neljapäeval, 17. juunil toimuval koolitusel osalemine annab hea ettevalmistuse suve lõpus toimuva roheliste rõdude konkursil osalemiseks.

 „Meie eesmärgiks on tutvustada inimestele võimalusi, kuidas ise saab muuta keskkonda rohelisemaks ja ilusamaks. Tuleb alustada väikestest asjadest ning rõdu haljastamine on paljudele jõukohane ja meeldiv tegevus. Korraldasime mullu „roheliste“ rõdude konkursi, mis sai palju positiivset tagasisidet ning selleks, et inimesed leiaksid rohkem võimalusi oma rõdu haljastamiseks, pakumegi  eksperdi soovitusi,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Rõdude haljastuse teemalise veebikoolituse viib läbi Substrali aianduskonsultant Eneli Käger. Koolitusel räägitakse rõdude haljastuse võimalustest ning keskendutakse õigete taimede valikule. Koolituse läbinu saab teada kuidas valida taimi nii, et kevadel istutatud taimed peaksid sügiseni vastu või et taimed oleksid vastupidavad ka korteriomaniku eemalolekul kastmisel tekkiva pausi suhtes. Lisaks saab koolitusel näpunäiteid, kuidas kaunistada rõdu ruumikitsikusest hoolimata ning kuidas tagada, et haljastus ei segaks naabreid.

Veebikoolitus on osalejatele tasuta ning eelregistreerimine pole vajalik. Rõdude haljastuse eestikeelne koolitus toimub neljapäeval algusega kl 17.30 ning osalejad saavad eksperdile küsimusi esitada Zoom’i vahendusel. Koolitus vene keeles toimub kell 18.30. Koolitust saab jälgida otseülekandes Lasnamäe linnaosa valitsuse Facebooki lehel.  

Lasnamäe linnaosa valitsus korraldab taaskord augustikuus konkursi, mille käigus valitakse Lasnamäe ilusamad „rohelised“ rõdud. Rõdude hindamisel võetakse arvesse kujunduse originaalsust ja värvikirevust, lillede ja taimede mitmekesisust, samuti rõdu üldist esteetilist väljanägemist. Võitjad saavad auhindu ja autasustatud rõdud jäädvustatakse fotonäituse tarvis.

Uudise rubriigid: