03.04.2020

Linnaosa valitsus hoiatab: Lasnamäel on ringi liikumas libasotsiaaltöötajad

Lasnamäe linnaosa valitsus hoiatab petiste eest, kes tutvustavad end sotsiaaltöötajatena ning lubavad eakatele tuua koju vajaliku toidukraami.

„Täna pöördus meie poole Sikupulli asumi eakas elanik, kelle juures käisid end sotsiaaltöötajatena esitlenud inimesed ja pakkusid ennast tema eest poes käima. Kuna pöörduja ei ole kunagi meie sotsiaalhoolekande osakonnaga suhelnud, keeldus ta ettepanekust. Rõhutame, et linnaosa sotsiaaltöötajad tulevad kliendi juurde vaid tema enda palvel ja annavad sellest kliendile ette teada. Siinkohal kutsume linnaosa elanikke üle valvsusele seoses tekkinud olukorraga ning palume lähedastel informeerida oma eakaid sugulasi. Kahetsusväärselt kasutavad petised koroonaviirusest tingitud olukorda selleks, et lõigata kasu ühiskonna nõrgemate liikmete arvelt,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. 

Lasnamäe linnaosavalitsus on edastanud vahejuhtumiga seotud info politseile. Ühtlasi tunnustab linnaosavalitsus nende poole pöördunud Lasnamäe elanikku tähelepaneliku ja vastutustundliku käitumise eest.

Uudise rubriigid: