16.11.2018

Raadiku ümarlaud: piirkonna regulaarset kontrolli tuleb tõhustada

Raadiku turvalisuse töörühma ümarlaual tõdesid korrakaitsjad, et külmemate ilmade saabumise ning täiendava kontrolli tulemusel on Raadiku olukord hetkel kontrolli all.

Korrakaitsjad märkisid, et hetkel on olukord piirkonnas stabiilne. Nende sõnul on ka kohalikud elanikud märganud korrakaitsjate kohalolu, mis omakorda distsiplineerib korrarikkujaid. Lisaks on piirkonna politsei alustanud ka Raadiku korterite külastuste ja kontrollidega.

Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski rõhutas, et erinevate osapoolte regulaarne koostöö peab jätkuma. „Meie peamine eesmärk on aidata noortel vabaneda nõiaringist, näidata neile elu teist poolt ja võimaldada neil ühiskonda tagasi pöörduda. Tänased tulemused näitavad, et liigume õiges suunas,“ sõnas Jufereva-Skuratovski.

Koosolekul osalenud Noorte tööturule kaasamise programmi STEP esindaja Koidu Tani-Jürisoo rääkis, et on alustanud töövõimaluste tutvustamist õigusrikkumise taustaga 15-26-aastaste noortele. Ta kutsus ka piirkonna elanikke teavitama noortest, kel seljataga õigusrikkumised ning kellel puudub töö. „Meie ülesanne on pakkuda tõelisi töökohti koos motiveeriva palgaga,“ ütles Tani-Jürisoo ning avaldas lootust, et ka Raadiku noori annab projekti kaasata.

Ümarlaual osalesid Tallinna linnavalitsuse, Lasnamäe linnaosa, Tallinna Linnavaraameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Raadiku Arendus OÜ, STEP programmi, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti, Tallinna Munitsipaalpolitsei ning ISS Eesti AS kinnisvara haldus- ja hooldusfirma esindajad.

Uudise rubriigid: