13.09.2021

Sel nädalal vaktsineerimisbuss peatub Lasnamäel seitsmes kohas

Lasnamäel jätkab tegevust vaktsineerimisbuss, kus saab end Moderna vaktsiiniga COVID-19 vastu vaktsineerida. Vaktsineerimisbuss peatub paarikümnes kohas üle terve linnaosa ning eelregistreerimine pole vajalik.

„Paljud Lasnamäe elanikud on COVID-19 haiguse läbi põdenud ning ilmselt ka sel põhjusel on siiani hoidunud vaktsineerimisest. Tuletan meelde, et COVID-19 haiguse läbipõdenuid on soovituslik vaktsineerida ühe doosiga 6. kuul pärast tervenemist ning seejärel saab vaktsineerimiskuuri lugeda lõpetatuks. Muidugi kutsun ka teisi Lasnamäe elanikke vaktsineerimisbussi, mis teeb ringi peale tervele meie linnaosale ja võimaldab ennast kodu lähedal vaktsineerida. Confido Meditsiinikeskuse vaktsineerimisbuss on suur ja süsti järgselt saab seal mugavalt oma 15 minutit ära oodata,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Vaktsineerima on oodatud kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast. Täiskaitse saavutamiseks on väga oluline läbida kogu vaktsineerimiskuur ja mitte loobuda teisest kaitsesüstist. Teise kaitsesüsti aja ja koha saab teada esimese doosi tegemisel. Vaktsineerima tulles peab kaasa võtma ID-kaardi või passi, eelnev registreerimine ei ole vajalik. Vaktsineerimisele pääseb elava järjekorra alusel, kuid soovi korral on võimalik vaktsineerimisbussi eelnevalt registreerida ja aeg broneerida läbi digilugu.ee. Vaktsineerimisbuss tegutseb Lasnamäel koostöös Confido Meditsiinikeskusega. 

  • 20. septembril peatub vaktsineerimisbuss Maxima X poe ees (Virbi 12).
  • 21. septembril töötab buss Rimi poe ees (Vikerlase 23).
  • Kolmapäeval, 22. septembril on buss Lasnamäe kergejõustikuhalli juures (Punane 45).
  • Neljapäeval, 23. septembril peatub see järjekordse Rimi kaupluse juures (Kalevipoja põik 8).
  • Reedel, 24. septembril on buss Pae turul (Pae 78).
  • Laupäeval, 25. septembril  oodatakse vaktsineerima Idakeskuse ette (Punane 16b). 
  • Pühapäeval, 26. septembril  Ülemiste Keskuse juurde (Suur-Sõjamäe 4). 

Igal päeval ja kõigis asukohtades oodatakse vaktsineerima  kl 11-19.

Vaktsineerimisbuss töötab Lasnamäel igapäevaselt alates 6. kuni 30. septembrini ja sõidab läbi pea kõik Lasnamäe asumid. Lasnamäe vaktsineerimisbussi graafikut ja peatuskohti näeb siit.

Lisainfo vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta www.vaktsineeri.ee, telefonil 1247 (iga päev kell 8-20 eesti, vene ja inglise keeles) ja 6051529 (E-R kl 8-17).

Uudise rubriigid: