02.12.2019

Vabaduse väljaku tunnelis saab tutvuda korterelamute kaunite õuealadega

Täna avati Vabaduse väljaku tunnelis väljapanek projekti „Rohelise õu“ raames kauniks saanud korterelamute õuealadest, näitus jääb avatuks kuni järgmise aasta 12. aprillini.

Näitust korteriühistute huvitavatest õue- ja hoovilahendustest korraldatakse Vabaduse väljaku tunnelis viiendat korda, kuid toetusmeetmena alustas projekt „Roheline õu“ 2013. aastal.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on juba traditsiooniks kujunenud korraldada Vabaduse väljaku tunnelis näitus ilusatest õuealadest. „Meie eesmärgiks on ühelt poolt tänada ja tunnustada kõiki projektis osalenud korteriühistuid panuse eest linnakeskkonna parandamisel ja kaunistamisel, teisalt aga teadvustada ja tutvustada elanikele linna toetusmeedet ning innustada kõiki teisi ühistuid oma koduümbrust korrastama ja kaunistama,“ tõdes Võrk.

Valiku näituse tarvis tegid linnaosade valitsused ning esitlemiseks välja valitud õuede pildistamisel püüti jäädvustada korteriühistu hooviala tervikmuljet. Näituse jaoks tegi fotograafitöö Merike Annuk ja kujundas Maris Korrol.

Projekti „Roheline õu“ raames aitab linn katta korteriühistute õuealade haljastamise kulusid. Tänavu on linn toetanud 114 korteriühistut summas 33 346 eurot, keskmine taotletav summa oli 326 eurot. Ühtekokku on aastatel 2013-2019 rahuldatud 640 taotlust kogusummas 245 763 eurot. Tavaliselt esitatakse kõige rohkem taotlusi puude hoolduslõikusele, hekkide korrastamisele, lillede ja ilupõõsaste ostmisele. Ent toetust saab küsida nii lillevaaside ja –amplite ostmiseks kui ka muru rajamiseks või samblatõrjeks. Lisainfot toetusmeetme kohta leiab https://www.tallinn.ee/Teenus-Projekt-Roheline-ou.

Fotosid ja hetki näituse avamisest leiab lähemalt Pealinna portaalist.

Pilt: Albert Truuväärt

Uudise rubriigid: