Valvekaamera aitab peletada nii jalgrattavargaid kui ka vandaale

Hoovidesse ja parklatesse paigaldatud valvekaamerad on aidanud lahendada tuhandeid väiksemaid ja suuremaid varguseid ning mõistatuslikke sõidukikriipimisi. Kaamera on soodsaim ja tõhusaim võimalus kaitsta oma pere ja vara ning seeläbi suurendada inimeste turvatunnet.

Tänaste kvaliteetsete videovalvesüsteemide kasulikkuse osas ei kahtle enam keegi ning neist on suur abi nii majaomanikele, elanikele, õiguskaitseorganitele ja kõikidele ümbruskonna inimestele. Valvekaamerad hoiavad teie hoovist eemal kurikaelad, seiklejad ja narkomaanid.
Ühtlasi on kaameratel omamoodi psühholoogiline efekt, pannes hooletumad inimesed oluliselt teadlikumalt käituma.


Videokaamerad tuleks paigaldada parkimisplatsidele ning trepikodade uste kohale, kus nende efektiivsus näiteks korterivarguste või autodesse sissemurdmise ennetamiseks ja paremaks avastamiseks on suurim. Tänu salvestustele on hiljem võimalik teha kindlaks varga või vandaali isik ning koostada nende abil nõutavad dokumendid, mis omavad kohtus juriidilist jõudu.

Enne kaamerate ostu ja paigaldamist tasub koostada maja ligikaudne plaan ning konsulteerida spetsialistiga, kes aitab määrata kindlaks jälgitava ala, sest hoovi iga ruutmeetri kaameraga varustamine oleks liiga kallis ja ebapraktiline. Oluline on veenduda, et midagi kõrvalist kaamera vaatevälja ei varjaks, näiteks suvel õitsevad puud ja põõsad. Samuti ei tohiks kaamerad asuda liiga madalal, sest vastasel juhul võib olla neid liiga lihtne lõhkuda, katta või isegi varastada.

Kõige otstarbekam on suunata kaamerad maja esi- ja tagaustele, hoovipealsetele akendele, suurtele üldkasutatavatele ruumidele, juurdesõiduteedele ning treppidele.

Üks Tallinnas asuv korteriühistu lasi oma kinnistule paigaldada 17 valvekaamerat kahe üheksakorruselise majas trepikodadesse, koridori ning maja ette. Kokku oli kaamerate maksumus veidi üle 10 000 eurot, sisaldades kaameraid, kahte kuvarit, salvestit ning paigaldust. Ennetada on alati odavam - ühekordne väljaminek kaamerate paigaldamiseks aitab suure tõenäosusega ära hoida mitmeid vargusi või vandalismi juhtumeid.

Koheselt avastasid elanikud, et trepikojas ja maja ümbruses vähenes seal varem nähtud narkomaanide arv. Samuti lahenes parkimisprobleem. Märgatavalt vähem oli nüüd neid, kes nahaalselt murule parkisid või sootuks võõra õuel oma sõidukile koha leidsid. Need arengud on elanike turvatunnet tõstnud ja ajendanud ühistut mõtlema uutele kaameratele, mis kataksid veel suurema ala hoone ümber.

 

Koostöös loome turvalisust!

Vitali Vink

Ida-Harju politseijaoskonna piirkonnapolitseinik

Viimati muudetud: 23.03.2017