30.03.2017

Interaktiivne mäng „Tareke“

30.märtsil 2017, ülemaailmse autismi teadvustamise päeva eel, toimus Lasteaias Ojake interaktiivne mäng „Tareke“.

Üritusel osalesid lapsed, lapsevanemad, õpetajad ja spetsialistid lasteaedadest Ojake, Sõbrakese,  Lindakivi ja Mesipuu. Peojuhiks oli Muinasjutuvestja (I. Kalašnikova), kes tutvustas üritusel osalejatele erinevaid muinasjututegelasi: Hiirekest (M. Furtina), Jänkut (J. Mogiljova), Rebast (J. Koltsova), Hunti (V. Beduhhina), Konna (S. Kolchurina) ja Karu (I. Vagina).Koos muinasjututegelastega mängisid lapsed seebimullidega, pesulõksudega, kõlapulkadega, läbisid takisturaja, konstrueerisid tarekese.
Autismi häiretega lastele on ühisüritused  väga tähtsad, kuna ainult läbi mängulise tegevuse on võimalik arendada nii kommunikatiivseid oskusi kui ka parendada suhteid ümbritseva keskkonnaga.
Eriline vaimustus tekkis lastel ja täiskavanutel  siis, kui külla tulid peo neljakäpalised külalised – spetsiaalselt treenitud koerad Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust. Tark lambakoer Alice (koerajuht Artur Retsnik) näitas põnevaid trikke. Sõbralik leonberger Hästi (koerajuht Maria Lind) laskis endale pai teha ja kallistada.
Sellega pidu veel ei lõppenud. Lasteaia Ojake eripedagoog T. Pligunova mängis lastega erinevaid sõrmemängu ning peale seda sai iga väike osaleja endale oranži massaažpalli, aga lapsevanem sai selle kasutusjuhendi.
Lasteaia Ojake kollektiiv tänab koostöö eest Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingut,   lastevanemaid ja kolleege lasteaedadest Sõbrakese ja Mesipuu.

Uudise rubriigid: