13.10.2021

Lauliku koolieelikud uurisid erinevaid ameteid

Naerulindude ja Leevikeste rühmades oli oktoobrikuu esimene nädal planeeritud ametite nädalaks.

Selle raames käisid oma põnevaid ameteid ja hobisid lastele tutvustamas mõlema rühma lapsevanemad. 

Esmaspäeval said lapsed tuttavaks paadisilla ehitaja tööga ning said uurida ehitamiseks vajalikke vahendeid nagu kiiver ja vaiad. Selle töö juures ei tohi unustada ka päästerõngast! 

Teisipäeval käis arhitekt rääkimas oma tööst ja sellest, kuidas ühe koolimaja ehitamine käib. Lapsed said teada, et tema töös on ka kiiver vajalik, aga arhitekt peab oskama ka väga hästi joonistada, et teha maja jooniseid ja plaane. Koos lastega arutati, millised ruumid peavad olema koolis ning mis asjad on projekt ja joonis.

Kolmapäeval tuli külla dirigent, kelle juhendamisel õpiti mitmehäälset laulu ja dirigeerimist. Lapsed said ka ise Naerulindude ja Leevikeste ühendkoori juhatada.

Neljapäeval said lapsed teada, kui põnev ja mitmekülgne on sportlase amet. Lapsevanem tutvustas erinevaid spordialasid ja  rääkis inimestest, kes sportlasi aitavad, näiteks treenerid ja arstid. Ja, et sportlasele suurimaks tunnustuseks on see, kui tal võistlustel hästi läheb ning medal kaela pannakse. Lapsed said koos lapsevanemaga sportimist harjutada.

Lastele meeldis see nädal väga ja nad said palju uusi teadmisi. Suur aitäh lapsevanematele, kes tulid lasteaeda ja jagasid lastega oma toredaid tegemisi!

Uudise rubriigid: