18.10.2021

Leiva- ja piimanädal Lauliku lasteaias

Selle aasta leiva- ja piimanädal oli täis erinevaid ja põnevaid tegevusi.

Nädal algas lõbusa õueetendusega "Hiirte pidu" Lasteteatrilt Sõber, milles hiirepere käis ühisel jõul oma perepeoks juustu varumas. Etendust nautisid nii väikesed kui suured vaatajad.

Teisipäeval toimusid temaatilised töötoad noorematele rühmadele: ühes said lapsed vaadata videot sellest, kuidas kombain vilja võtab ning uurida mängukombaini ja erinevaid teravilju, teises tuli lastel juhtida Bee-Bot robot piimapaki juurde. Samal päeval rabamatkal käinud Naerulindude rühma lapsed said teada, et rabataim nimega "sookail" aitas meie esivanematel kaitsta aidas olevat vilja ja jahu näriliste eest.

Reedel toimusid töötoad vanematele rühmadele. Ühes tutvustati kombaini tööd ja teravilju, teises olid üles seatud rajad erinevatele robotitele. Lastel tuli Bee-Bot, Blue-Bot ja mTiny robotid juhtida piimatoodete juurde, aidata maasikurobotil viia legolapsed jäätist sööma ning leida õige rada Ozobotile, mida mööda Rapuntselile kõrgesse torni piima viia. Lapsed said katsetada kõikide robotite juhtimist ning hommik möödus väga elevas meeleolus.

Kahel õhtul oli lasteaia õues avatud ka heategevuslik müügilett. Leevikeste rühma õpetaja Dini eestvedamisel kaubeldi seal rühmade poolt valmistatud leivast ja piimast inspireeritud toitudega. Müügileti tulu annetab lasteaed vähihaigetele lastele koos heade soovidega, et need lapsed kiiresti terveks saaks.

Uudise rubriigid: