08.12.2021

Päkapikunädal Lauliku lasteaias

Päkapikunädal sai täis kiireid askeldusi nagu ikka päkapikkudel, kui jõulud lähenevad.

Esmaspäeva hommikuks olid usinad päkapikud jõudnud riputada kõikjale majas toredaid mõtteteri, mis lõid kohe nädala alustuseks positiivse meeleolu. 

Teisipäeval kutsusid päkapikud kõik rühmad päkapikurajale. Ilm oli küll pakaseline, kuid imeilusa lume ja päikesega ning osalejad nautisid üritust igati. Rajal kuulati Eno Raua lugu päkapikust, loendati päkapikke, tantsiti ja harjutati saapa sisse kommi viimist. Tuppa kaasa said osalejad luuletuse, mida tuli oma sõnadega täiendada ning aardekirja üllatuse otsimiseks.

Töötajate liikumisteisipäeva raames tehti seekord saalis päkapikujoogat - ilm oli pikemaks õuerännakuks liiga külm ning jõulupidude eel ei soovi ju keegi külmetuda. 

Kolmapäeval ja neljapäeval oli avatud päkapikukino, mille seanssidel said lapsed vaadata 30 aasta vanust multifimi "Päkapikupuu" (režissöör Rao Heidmets). Imestuse ja suure kaasaelamisega jälgiti usinate päkapikkude ja maiaste mammutite tegemisi.

Reedene päev tõi kaasa toreda muusikalise etenduse "Uinuv kaunitar".

Nädala jooksul jõuti veel  piparkooke küpsetada, jõulupidudeks harjutada, jõulukaarte valmistada ning ruume kaunistada. Tihaste rühm käis lisaks veel helkureid jagamas - et ikka kõik oleks pimedas hästi nähtavad, jõuaksid turvaliselt koju ning saaksid jõulud oma perega veeta.

Imelist jõuluootust kõigile!

Uudise rubriigid: