28.09.2021

Spordinädal 2021 Lauliku lasteaias

20.-30. septembrini toimunud spordinädal pani Lauliku lasteaias liikuma nii suured kui väikesed.

Spordinädalale tegi alguse Lauliku sügisnäituse ülespanemine esmaspäeval, 20. septembril. Näitus kandis sel aastal pealkirja "Lauliku liigub" ja selle raames valmis kõikidel rühmadel lastevanemate kaasabil plakat perede liikumisharrastustest. Näitust uudistades selgus, et meie peredele meeldib väga liikuda looduses kõikvõimalikul viisil - rattaga, uiskudel,suuskadel, kõndides, ratsutades, ujudes jne. Eraldi plakat valmis ka töötajate liikumisharrastustest. Eksponeeritud piltidest valmivad rühmades hiljem liikumisraamatud, mis jäävad uurimiseks terveks õppeaastaks.

Teisipäeval, 21. septembril, toimus Lauliku metsamaratoni esimene start. Rajale läksid 4-7 aastased lapsed, kes läbisid 500 m pikkuse distantsi mängleva kergusega.

Reedel, 24. septembril, olid maratonirajal 2-4 aastased lapsed, kes koos õpetajatega jooksid 300 m pikkust distantsi. Rajal kohtuti jänese ja oravaga, kellega jooksule vahelduseks võimeldi ning korjati palle. 

Mõlemal maratonipäeval toimus pärast laste jookse ka töötajate maraton, millele lapsed elasid kaasa suure elevusega ning said hiljem ka tublisid lõpetajaid autasustada.

Kõik maratoonarid said kaela Tallinna Maratoni virtuaalse lastejooksu medali ning hiljem rühmades  lisaks veel kaks diplomit - Tallinna Maratoni  lastejooksu ja Spordinädala diplomid.

Spordinädalasse mahtus ka Metsamaratoni lisajooks lastele, kes esimestel jooksupäevadel osaleda ei saanud, aga soovisid väga joosta. Kokku oli kolmel maratonipäeval jooksjaid  120!

Veel toimus spordinädala raames Lauliku töötajate liikumisteisipäev, millel hea tuju ning füüsilise vormi hoidmiseks liiguti nii jalgratastel kui kõndides.

Oleme väga rõõmsad, et kõiki spordinädala ettevõtmisi toetas kaunis sügisilm ja loodame, et liikumisest saadud positiivne energia toetab kõiki läbi sügise!

Uudise rubriigid: