Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Programmid

Programmid

Pirita-Kose õpitoas pakutakse Tallinna munitsipaallasteaedade eelkooliealistele (6-7 aastastele) ja munitsipaalkoolide l kooliastme lastele põnevaid keskkonnahariduslikke programme. Programmid toimuvad eesti keeles ning on tasuta.

Valikus on: (täpsemad kirjeldused on allpool)
1. Õueprogramm "Ohoo! Soo!" 
2. Õueprogramm "Geniaalsed linnud"
3. Õueprogramm "Talv metsas" (toimub ainult talvisel ajal)
4. Õueprogramm "Olen metsamees"
5. Õueprogramm "Avastusretk allikani"
6. Õueprogramm "Elu mullas"
7. Õueprogramm “Mine metsa”
8. Õueprogramm “Mere sõbrad"
9. Õueprogramm "Päkapiku loodusrada" (toimub ainult detsembris)
10. Toaprogramm "Vanast uus"
11. Toaprogramm "Teadusteater - maa, õhk, tuli ja vesi"

Palume programmile registreerudes teada anda osalevate laste vanus ja arv.
Õpetajatelt ja saatjatelt eeldame laste mõistliku käitumise tagamist ning vajadusel heade käitumistavade meelde tuletamist. Tarvidusel ka laste abistamist mängude ja tegevuste käigus.

Õueprogrammide puhul palume riietuda vastavalt ilmale ja toimumiskohale.
Pange tähele, et ei ole pikad matkad, mille käigus sooja saada, vaid õppeprogramm, kus toimuvad erinevad tegevused suhteliselt lühikesel teekonnal.


Registreerumiseks kirjutage palun meiliaadressile [email protected] või helistage telefonil 53642474.
  

 

PROGRAMMIDE TUTVUSTUSED

1. Õueprogramm "Ohoo! Soo!" 

Vahva programmi käigus toimub õpetlik matk Kloostrimetsa soo õpperajal, mille käigus saavad lapsed sealse elustikuga tutvust teha ning ammutada teadmisi soost kui kooslusest.
Lapsed saavad teada, millal öelda soo ja millal raba ning mis vahet neil on.
Mis on laugas ja mis on älves? Mis on turvas ja  kuidas see tekib? Millistele taimedele ja loomadele soo koduks on?
Vaatamist, uurimist ning põnevaid jututeemasid on soos palju!
Loomulikult ei puudu ka teemakohased tegevused ja mängud.

Tallinna Teletorni ehitamise ajal kaevati Kloostrimetsa alliksoo äärde kuivenduskraav. Peale seda hakkas soo metsistuma ning sellest kujunes mustika-kõdusoomännik. Vaatamata sellele saab Kloostrimetsa õpperajal matkates siiski kõik esmased soo-teemalised teadmised kätte.

Toimumiskoht: Kloostrimetsa soo õpperada. Kohtume programmile tulijatega Pärnamäe teel asuvas Laiaküla bussipeatuses, kuhu saab bussidega number 34 ja 49.
Programm lõpeb samuti Laiaküla peatuse juures.

Kestus: 2 - 2,5 tundi, mille käigus läbime veidi üle 2 kilomeetri.

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Soo.jpg
 

2. Õueprogramm "Geniaalsed linnud"

Kaasahaarav programm, mille käigus tehakse lähemalt tutvust lindudega. Uuritakse, millised on nende nokad, jalad, sabad, suled, munad ja miks need just sellised on. Räägitakse, mida ja kuidas linnukesed söövad, kuidas pesa punuvad ja talvituvad. Loomulikult ei puudu ka õpetlikud mängud!

Toimumiskoht:  Programm toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoa privaatsel õuealal aadressil Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas). Õpitoa juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal. Kohtume programmile tulijatega lasteaia värava juures ning suundume sealt siis üheskoos programmi toimumiskohta.

Kestus: umbes 1,5 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

 

3. Õueprogramm "Talv metsas" 

Programmi käigus saavad lapsed erinevaid teadmisi nii lindude ja loomade kui ka roomajate, kahepaiksete ning putukate tegemiste kohta talvisel ajal. Lapsed õpivad, mida teevad ja kuidas käituvad erinevad elusolendid talvel. Kuidas nad külma ja toiduvaese aja üle elavad ning kas ja kuidas lumerohkus nende elu mõjutab. Arutletakse, kus keegi magab, mida sööb ja mida talvel teisiti teeb kui muul ajal. Räägitakse ka sellest, mida inimesed teha saavad, et lindudel-loomadel talvel kergem oleks. Lapsed tunnevad tihtipeale huvi, kas loomadel talvel külm on. Ka sellele küsimusele saavad nad vastuse!

Samuti otsitakse loomade tegevusjälgi, tehakse tutvust loomade toidulaual olevate taimedega ning mängitakse õpetlikke teemakohaseid mänge.

Toimumiskoht: Programm toimub Pirita metsas.
Kohtume programmile tulijatega Metsakalmistu peatuses, kuhu sõidavad bussid number 34, 38 ja 49 ning suundume siis üheskoos edasi. Programm lõpeb samuti Metsakalmistu peatuses.

Kestus: 1,5 - 2 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Talvine pilt.jpg    Jälg.jpg  
 

4. Õueprogramm "Olen metsamees" 

“Olen metsamees” on vahva õueprogramm, mille käigus õpitakse läbi mängulise tegevuse tundma loodust enda ümber ning räägitakse lähemalt sellest, kuidas vanasti metsa tehti ja milliseid oskusi-teadmisi selleks kasutati.

Programmi käigus selgitatakse lastele, et vanadel eestlastel oli metsaga seoses palju uskumusi ning vanarahvatarkustes on suur osa just puude raiumise või saagimise aegadel ja viisidel. Näiteks oli levinud kuu faaside ning tuule suuna silmaspidamine. Eristati „kõvasid“ (põhja- ja idakaare) ja „pehmeid“ (lõuna- ja läänekaare) tuuli, millest tulenevalt otsustati, mille jaoks puitu kasutatakse.

Arutletakse, millal ja miks kasutati metsatöödel kirvest ning millal ja miks saagi. Räägitakse, millisel aastaajal metsa tehti ja kuidas seda välja veeti ning võrreldakse aegadetaguseid metsategemise võimalusi tänapäevastega. Samuti tehakse tutvust inimese kehal põhinevate mõõtühikutega ning proovitakse need kõik ka järgi.
Programmi lõpetuseks saavad lapsed ise nii üksinda käsisaega kui paaridena kahemehesaega metsamehetööd proovida.

Programm suurendab lastes huvi metsa, metsanduse ja ka sellega seotud ajaloo vastu. Õpetab lapsi ümbritsevat loodust märkama ning metsa väärtustama ja hoidma. Lisaks saavad lapsed saagimise näol metsatöödest praktilise kogemuse, õpivad ohutuid töövõtteid ning üksteisega arvestamist. Lapsed saavad värskes õhus viibides teadmisi, praktilisi oskusi ja kogemusi metsast ja metsatöödest. Seeläbi mõistavad nad metsa tähtsust ning oskavad seda hoida ja hinnata.

Toimumiskoht: Programm toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoa privaatsel õuealal aadressil Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas).
Õpitoa juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal.
Kohtume programmile tulijatega värava juures ning suundume sealt siis üheskoos programmi toimumiskohta.

Kestus: 1,5 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/oueprogramm-olen-metsamees  

              metsamees5.jpg metsamees4.jpg metsamees3.jpg

metsamees1.jpg

5. Õueprogramm "Avastusretk allikani"

Avastusretke käigus toimub umbes 1,3 kilomeetri pikkune õppekäik-avastusretk Varsaallikate juurde. Liigutakse vaadeldes ja märgates läbi looduse ning arutletakse ümbritseva keskkonna üle. Mängitakse vahvat teemakohast bingot, mille käigus lapsed metsast erinevaid taimi ja objekte otsivad, mida näitavad programmijuhile, kes märgib need ära lamineeritud bingolehele. Tulemused kontrollitakske üle ning leidudega tehakse ka lähemalt tutvust. Muuhulgas räägitakse sellest, mis vahe on samblal ja samblikul ning vaadeldakse lepapuud ja selgitatakse tema "käbide" ja urbade olemust. Arutletakse selle üle, kuidas allikad tekivad, miks ja millises suunas vesi voolab ning kuhu poole allika leidmiseks suunduma peaks. Jutustatakse ka lugu sellest kuidas lestakala, kes soovis väga näha allikat, lapikuks muutus.
Lisaks mängitakse loodushariduslikke mänge (pasknääri- ja tammetõruteemaline jutu- ja jooksumäng, veekogude mäng - allikas, oja, jõgi, meri), kuulatakse ümbritsevaid hääli ning püütakse need teksti või joonistustena ümmargusele paberile panna ehk endale loodushelide CD-teha.
Tehakse lühidalt tutvust Varsaallikaid puudutava ajalooga, vaadeldakse lähistel asuvat paekallast ning arutletakse selle tekke üle. Varsaallikate juures saab soovi korral teha piknikupausi.


Lapsed saavad elamuse ümbritsevast loodusest ning vahetu kogemise ja põnevate tegevuste kaudu ka teadmisi selle kohta. Programm suurendab laste üldist keskkonna- ja loodushoiualast teadmistepagasit ning kujundab seeläbi ka nende vastavaid hoiakuid ja suhtumist.

Toimumiskoht: Programmi alustame Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoa juurest aadressilt Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas). Õpitoa juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal.
Kohtume programmile tulijatega bussipeatuse juures ning suundume sealt siis üheskoos avastusretkele. 
Tagasi saab Lasnamäelt “Jussi” bussipeatusest bussidega number 29, 31 ja 63.


Kestus: ca 2 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/oueprogramm-avastusretk-allikani 


Allikaprogramm 1.jpg  Allikaprogramm 3.jpg  Allikaprogramm 2.jpg   
 

6. Õueprogramm "Elu mullas"

Programmi käigus jagatakse läbi erinevate tegevuste lastele teadmisi mulla kohta - milleks see oluline on, kes seal elavad ja millega tegelevad. On nii teoreetilist juttu kui praktilisi tegevusi ja mänge. Lapsed saavad otsida elu nii mulla pealt kui mulla seest, ise mulda kaevata ja sõeluda ning seda mikroskoobi all uurida. Lastele arusaadavatel viisidel selgitatakse, et mullaelustik on osa ökosüsteemist ja mulla üks olulisemaid komponente on elusorganismid. Mullas elavad bakterid, seened ja mullaloomad. Nende kohta uuritakse nii pilte kui makette. Mängitakse mullaloomade mängu, mille abil jäävad lastele mullas elavad elusorganismid paremini meelde.

Räägitakse vihmaussidest ning selgitatakse, et Maal ei leidu teist taolist olendit, kellest nii suurel määral sõltub inimeste heaolu. Kui vihmaussil on hea olla, on ka mullaga kõik korras. Kui mullaga on kõik hästi, on seal ka taimedel hea kasvada.  Olenevalt ilmast kasutame käelise tegevuse käigus lisaks looduslikele vahenditele (muld, liiv, oksad) kas voolimissavi (voolime vihmaussi) või kleebispaberit (meisterdame mullakaarti). 

Lapsed saavad vahetu kogemuse ümbritsevast loodusest, ka sellest osast, mida esmapilgul ehk tähele ei pane või palja silmaga ei näegi. Oskavad märgata mikroskoopilist loodust ja mõistavad selle tähtsust, oskavad käituda loodust ja teisi arvestavalt.

ToimumiskohtProgramm toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoa privaatsel õuealal aadressil Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas).
Õpitoa
 juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal.
Kohtume programmile tulijatega värava juures ning suundume sealt siis üheskoos programmi toimumiskohta.

Kestus: umbes 1,5 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/oueprogramm-elu-mullas 
 

Elu mullas 1.jpg  Elu mullas 2.jpg  Elu mullas 4.jpg

7.  Õueprogramm "Mine metsa" 

Programmi käigus toimub läbi metsa umbes 1-kilomeetrine matk, mille ajal saab ümbrust vaadelda ning leida vastuseid metsa ja loodusega seotud küsimustele. Arutletakse, mis on mets ja millist tähtsust see omab. Kuna retk toimub läbi liigirikka segametsa, siis annab see võimaluse tutvuda lausa üheksa puuliigiga ning uurida lähemalt nende tunnuseid ja erinevusi. Peale puude vaadeldakse ja õpitakse tundma ka teisi metsataimi ning selgitatakse, et mets on elupaik paljudele taime- ja loomaliikidele. See on nagu korrusmaja, kus igal korrusel elab keegi, isegi kui me teda palja silmaga ei näe.

Lisaks ümbritseva märkamisele ja vaatlemisele ning teadmiste jagamisele tehakse vahvat puude-aeroobikat, mängitakse põnevaid teemakohalisi mänge, tunnetatakse loodust erinevate meelte abil, kuulatakse metsa hääli ja kõnnitakse puulatvades. Suurimat elevust pakub lastele alati loomade väljaheidete uurimine, mille lõpus ootab neid ka väike üllatus!

Lapsed mõistavad metsa kui erakordselt liigirikka ökosüsteemi tähtsust ja saavad aru, et see pakub nii kodu kui ka toidulauda paljudele elusolenditele. Lapsed õpivad lähemalt tundma erinevaid puuliike ja õpivad, mille poolest need üksteisest erinevad. Nii äsja õpitud kui meelde tuletatud teadmised saavad kinnistatud mitmete põnevate tegevustega, mille käigus kasutatakse erinevaid meetodeid ja vahendeid.

Toimumiskoht: Programmi alustame Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoa juurest aadressilt Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas). 
Õpitoa juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal.
Kohtume programmile tulijatega bussipeatuse juures ning suundume sealt siis üheskoos lähedal asuvasse metsatukka. 
Programmi 
lõpetame samuti bussipeatuses.

Programm kestab umbes 1,5 tundi ning selle käigus läbime ca 1 kilomeetri pikkuse teekonna.

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/oueprogramm-mine-metsa 

 

Mine metsa 1.jpg Mine metsa 2.jpg Mine metsa 3.jpg Mine metsa 4.jpgMine metsa.jpg

8. Õueprogramm "Mere sõbrad"
  

Programmi sisuks on erinevad vahvad tegevused selgitamaks lastele, et meri ei ole ainult vesi, vaid hästi toimiv ja seotud ökosüsteem. Nii nagu metsas elavad erinevatel “korrustel” erinevad elanikud, nii on see ka meres. Programmi käigus tehaksegi tutvust nii mere kui sellega seotud taimede ja isenditega.

Liikumine programmi käigus on üles ehitud fotojahina – lapsed otsivad pildil näidatud kohta ning liiguvad selle juurde. Igas punktis käsitletakse erinevat teemat, milledeks on:

  • Linnud - tehakse lähemat tutvust kajakatega;
  • Läänemere asend ja seda ümbritsevad riigid. Räägitakse Läänemere reostumisest ja kaitsest;
  • Rannajoon ja selle muutumine;
  • Vesi Läänemeres - tutvustatakse selle omadusi ja räägitakse merevee soolsusest. Lapsed saavad ise proovida kui soolane on vesi Läänemeres ja võrrelda seda Surnumere veega;
  • Taimed, keda võime rannas kohata ja peamised Läänemere vetikad;
  • Peamised Läänemere karbid ja teised selgrootud;
  • Kalad - räägitakse lähemalt mõndadest huvitavamatest liikidest; Lapsed saavad kuival maal kala püüda. Nii jäävad mõned kalad ehk paremini ka meelde.
  • Imetajad – tehakse tutvust hall- ja viigerhülgega.

Toimumiskoht: Nagu programmi nimigi ütleb, siis toimub see mere ääres. Kuna programmi käigus toimub fotojaht, siis saadame osalejatele esimese vihje juba eelnevalt e-posti teel. Vihjeks on foto, millel on kujutatud programmi alguskohta, kus me osalejatega kokku saame. 
Programmile tulles sõitke palun Pirita kloostri juures olevasse "Pirita" bussipeatusesse ja liikuge sealt jõe poole. Kohtumispaik ei ole kaugel. “Pirita” peatusesse saab bussidega number 1, 6, 8, 34 ja 38.

Kestus: ca 1,5 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/oueprogramm-mere-sobrad 

Mereprogramm.jpg Mereprogramm 2.jpg Mereprogramm 3.jpg

9. Õueprogramm "Päkapiku loodusrada" AINULT DETSEMBRIS!

Ainult detsembrikuus toimuv “Päkapiku loodusrada” on hoogne ja lõbus õueprogramm, mille käigus saavad lapsed värskes õhus liikudes ning koos tegutsedes lahendada erinevaid looduse- ja keskkonnateemalisi ülesandeid. Meelde tuletatud saavad nii loomade jalajäljed kui nende rahvapärased nimetused, täiendust teadmised jäätmete sorteerimisest, kasutamist erinevad meeled ja tajud ning proovile pandud käeline täpsus.

Looduses liikumine ning üheskoos jõukohaste temaatiliste ülesannete lahendamine tekitab lastes huvi looduse ja teiste elusolendite vastu ning paneb märkama ja hindama ümbritsevat elurikkust kujundades seeläbi nende üldisi hoiakuid ja suhtumist. Lapsed mõistavad keskkonda säästva käitumise olulisust ning erinevate meelte kasutamine arendab nende loovust ja fantaasiat. Lapsed oskavad looduses liikuda keskkonda, oma kaaslasi ja teisi elusolendeid arvestavalt.

Raja läbimine toimub meeskondades. Iga meeskonnaga liigub kaasa üks täiskasvanu, kes vajadusel lapsi juhendab ja abistab. Meeskondade arv oleneb laste ja saatjate arvust. Hea oleks kui olenevalt laste arvust saaks nendega kaasa tulla 2-5 täiskasvanut, et igale meeskonnale juhendaja oleks. Mida väiksemad meeskonnad, seda rohkem lapsi on kaasatud tegevustesse.

Programmi lõpus ootab osalejaid soe tee ja väike üllatus!

Toimumiskoht: Programm toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoa privaatsel õuealal aadressil Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas).
Õpitoa
 juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal.
Kohtume programmile tulijatega värava juures ning suundume sealt üheskoos programmi toimumiskohta.

Kestus: ca 1,5 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/oueprogramm-pakapiku-loodusrada 

Jõuluprogramm 1.jpg jõuluprogramm 2.jpg jõuluprogramm 3.jpg

10. Vanast uus 

Kaheosalise programmi esimeses pooles räägime PowerPointi esitluse saatel jäätmete tekkimisest ja nendega seotud probleemidest.
Näitame lastele huvitavaid teemakohaseid slaide ja videosid, mis nii mõnegi vaataja sügavamalt mõtlema on pannud. Arutleme, millised on jäätmete liigid, kuidas ja miks sorteerida ning jäätmete tekkimist vähendada. Mõtiskleme üheskoos selle üle, kas tarbimine tähendab alati raiskamist, mida saame teha selleks, et vältida ületarbimist ning kuidas jäätmed tegelikult väga vajalik ja väärtuslik ressurss on. Räägime, mida erinevatest jäätmeliikidest ümbertöötlemise tulemusena valmistada saab ning millisel moel inimesed ise esemeid taaskasutada saaksid. Jäätmete ümbertöötlemise komplekti abil saavad lapsed ka ise uurida ja avastada, mida millestki tehakse. Lisaks näitame oma kompostreid, kus meil tegutsevad usinad ussikesed, kes samuti lastele alati huvi pakuvad ja elevust tekitavad.

Teoreetilise osa lõpus saavad lapsed ise jäätmeid sorteerida ning seeläbi äsjakuuldud teadmised proovile panna ja veelkord läbi arutada.

Räägitu kinnistamiseks meisterdame programmi praktilise tegevuse pooles vanadest ajalehtedest ise käsitööna paberit.

Programmile tulles palume lastel ise endale kodust üks vana ajaleht kaasa võtta, siis on neil parem tunnetus, et tegemist on taaskasutusega. Lisaks veel seltskonna peale ka üks kilekott ja/või karp, millega valmistatud paberit hiljem transportida, sest paneme selle niiskena ajalehtede vahele ja see vajab veel järelkuivamist.

Toimumiskoht: Programm toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoas aadressil Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas).
Õpitoa
 juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal. Sissepääs on peaväravast ja -uksest.

Kestus: ca 1,5 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/vanast-uus-tutvumine-jaatmemajanduse-ja-taaskasutusega 
 

Paberi valmistamine.jpg     Valminud paber.jpg

11. Teadusteater - maa, õhk, tuli ja vesi

Programmi ajal tehakse vahvate katsete käigus lähemat tutvust Maa põhielementidega. Katsed on õpetlikud, kuid lõbusad ja ohutud ning neid saavad lapsed ise kaasa teha!

Katsete tegemise taustal räägitakse maast, õhust, tulest ja veest - nende elementide seotusest looduse ja keskkonnaga, kus ja millises vormis neid leidub ning millised nähtused nendega seotud on. Juttu tuleb puhta õhu ja vee olulisusest, maa ja tule vajalikkusest ning paljust muust.

Lapsed tunnevad Maa põhielemente ja mõistavad nende olulisust. Teavad, miks on oluline puhas õhk ja vesi, milles seisneb maa ja tule tähtsus ning miks meil on vaja keskkonda hoida. Oskavad nimetada aine kolme erinevat olekut. Oskavad tegutseda sihipäraselt, teha katseid ohutult ja kaaslasi arvestades.
Lapsed saavad esimesi teadmisi füüsikast, kuigi nii mõnigi katse tundub nagu oleks tegu mustkunstiga.

Programm toetab ja süvendab laste huvi looduse, keskkonna ning nendega seotud elementide ja nähtuste vastu. Selgitab puhta elukeskkonna tähtsust ning paneb mõtisklema säästva käitumise üle. 

Toimumiskoht: Programm toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoas aadressil Kose tee 58 (asume Pirita Kose Lasteaiaga samas majas).
Õpitoa
 juurde saab bussidega number 5 ja 6. Peatuse nimi on “Haljas tee” ning see asub lasteaia värava lähedal. Sissepääs on peaväravast ja -uksest.

Kestus: ca 1,5 tundi

Sihtrühm: lasteaia vanem rühm (6-7 aastased lapsed) ja I kooliaste.

Lisainfo: https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid/teadusteater-maa-ohk-tuli-ja-vesi 

 

Värvide segunemine.jpg Katsevahendid.jpg Mündikatse.jpg

Viimati muudetud 21.02.2024