26.04.2021

Lepatriinud tähistasid Maa päeva

22. aprill on ülemaailmne Maa päev. Alates 1970 aastast juhitakse peaaegu 200 -s riigis üle maailma Maa päeval tähelepanu keskkonnahoiule ja meie planeedi heaolule. Meie planeedi tervise heaks saab igaüks midagi ära teha. Juba lasteaialaps hakkab mõistma loodust meie ümber ja ennast looduses. Selleks tuleb tal koos sõprade, õpetajatega ja perede toel tegutseda, uurida, analüüsida, toimetada avatud meeltega.

Pilvetriinude rühm liitus Rohelise Kooli võrgustiku kaudu projekti Global Action Days 2021 „My Actions Matter“.  Projekti 21 päeva on täis põnevaid tegevusi, huvitavaid filme, katsetusi, mõttetalguid elurikkusest kuni toidu tootmise, kaubanduse, transpordi, põllumajanduseni.

Maa päev saigi projekti avapauguks. Käisime Löwenruh pargis tutvumas elurikkusega, kevade märke otsima, seljakotis kaasas uued tahvelarvutid, et pildistada oma tähelepanekuid.

Lapsed olid ise avastajad, pildistasid tahvlitega tuntud ja veel tundmatuid kevadõisi ülastest, võilillest, siniliiliatest katkujuure, põldosja ja kuldtäheni. Nautisime linnulaulu, jälgisime linde nii maas , vees  kui ka õhus. Uurisime ümbrust luupidega. Suureks üllatuseks oli kohtumine metstuvi ehk meigasega otse lasteaia juures asfaltteel.

Lapsed olid väga rõõmsad, meie ümber, isegi linnas, on rohkelt  linde, ilusat rohelust  ja palju õisi.

Iga päev saame jälle veidi targemaks, naudime, mida ümbritsev loodus meile pakub ja õpime keskkonna eest hoolt kandma.

Vaata pilte

Aitame hoida  meie planeet sellisena nagu oma südames seda soovime.

Kaja Eskel 

Pilvetriinude rühma õpetaja

Uudise rubriigid: