02.09.2019

Mustamäe lasteaednikud võtsid üksteiselt mõõtu rahvastepallis

Tallinna Tammetõru Lasteaed korraldas 29. augustil 2019 Mustamäe piirkonna lasteaednike esimesed rahvastepalli võistlused.

Enamik inimesi mäletab lapsepõlves peetud pallilahinguid, kuid millegipärast on vana hea rahvastepall loovutamas kohta kaasaegsematele spordialadele. Tammetõru perele meeldis mõte taaselustada rahvastepalli mängimise traditsioonid ja nii kogunesidki 29. augusti hommikupoolikul Mustamäe seitsme lasteaia esindajad Tammetõru lasteaia hoovi. Osalesid Lepistiku, Lehola, Sõbrakese, Tammetõru, Männi, Vesiroosi ja Kadaka* lasteaedade naiskonnad.

Peale lustakat soojendust algas tõeline pallilahing. Palliplatsile jagus kirge, võitlus- ja võistlusvaimu, nalja ning rõõmu. Vahva, et Vesiroosi lasteaia direktor Jaanika Raudsepp ja Sõbrakese lasteaia direktor Irina Tumanova võtsid ise võistlustest ihu ja hingega osa. Oma naiskondasid tulid ergutama ja neile kaasa elama Kadaka ning Lehola juhid. Mängudele olid  vaatajaskonnaks Tammetõru ja Lepistiku lasteaia lapsed.

Rändkarika viis seekord koju Tallinna Vesiroosi Lasteaia võistkond. Iga osalenud võistkond sai kaasa väikese tervisliku auhinna ja tänukirja.

Osalejad jäid võistlustega rahule ja leiti, et sellised kohtumised toovad kaasa värvikat vaheldust ning lusti, õpitakse üksteist rohkem tundma ja koos tegutsema. Jääb veel loota, et esimesest pallilahingust kasvab välja pikem traditsioon ja järgmisel aastal on võistlustules veelgi rohkem lasteaednikke. 

Ülle Mihhailova, Tallinna Tammetõru Lasteaia direktor 

* Tallinna Lepistiku Lasteaed, Tallinna Lehola Lasteaed, Tallinna Sõbrakese Lasteaed, Tallinna Tammetõru Lasteaed, Tallinna Männi Lasteaed, Tallinna Vesiroosi lasteaed ja Tallinna Kadaka Lasteaed

Uudise rubriigid: