Keskkonnasõbraliku liikumise kuu

RUS

KSLK logo.jpg

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu Tallinnas toimub 1.‑30. septembrini 2018. Kampaania eesmärk on suurendada elanike keskkonna- ja liiklemisalast teadlikkust. Koostöös eri ametite, linnaosavalitsuste ja teiste koostööpartneritega soovitakse luua linnas säästvat liikumist soosiv keskkond, kus on ka lastel ja noortel turvaline liigelda, ning tutvustada keskkonnahoidlike liikumisviiside eeliseid, sh ärgitada inimesi vähendama autosõite ning eelistama kõndimist, rattasõitu ja kasutama heitgaasivabu liiklusvahendeid (linna ühissõidukeid).

Tänavadestival 2018.pngKeskkonnasõbraliku liikumise kuu algab 1. septembril, mil kooliteed alustavatele lastele jagatakse helkurvestid. Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine toimub 1. septembril kell 12 Uue Maailma tänavafestival, mille käigus tänavad hõivatakse jalakäijate poolt. Tänu koostööle Tallinna Keskkonnaametiga on tänavafestivali kavva lisatud keskkonnaalased tegevused– teavitatakse inimesi keskkonnasõbraliku liikumise kuu eesmärkidest ja tegevustest ning festivalil on jäätmelava, kus tegutseb oma programmiga Prügihunt, kes õpetab nii lapsi kui ka täiskasvanuid prügi sorteerima ja säästliku eluviisi viljelema.

Tallinna Maratoni logo.jpg7.- 9. septembrini 2018 toimub regiooni suurim rahvaspordisündmus Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga. Eesti suurima rahvaspordisündmuse võistlustrass uueneb. Eesti Vabariigi juubeliaastal sajandi suurjooksuks pretendeeriva Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu start ja finiš on esmakordselt Tallinna vanalinnas.

Euroopa liikuvusnädala raames (16.-22.09.) korraldatakse õppematk Tallinna liigirikkaimal loodusalal Astangul Tallinna Keskkonnaameti looduskaitse juhtivspetsialisti Tõnu Laasi juhtimisel. Õppematk toimub reedel, 21.septembril kell 17:00. Eelregistreerimine avatakse 10. septembril kell 10.00 kodulehel.

Tervisemessi Liikuma logo.jpgKuu tippsündmuseks on autovaba päev, mis korraldatakse Euroopa liikuvusnädala (European Mobility Week) raames. Tänavu toimub autovaba päev 22. septembril kell 10-17 Kesklinnas Vabaduse platsil ja Kaarli puisteel koos Eesti Tervisemessiga "Liikuma!". Tervisemessi missiooniks on suurendada Eesti rahva terviseteadlikkust. Tervisemess on koguperesündmus, mida on oodatud külastama kõik huvilised.

Autovabal päeval suletakse autoliikluseks Kaarli pst Tõnismägi/Toompea ristmik kuni Pärnu maanteeni. Antakse start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga. Samuti toimub tänaval palju erinevaid võistlusi ja kohal on ka Snupsi. Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast ja jalgrattaretkest. Autovaba päev toimub koostöös Tallinna Transpordiameti, Spordi- ja Noorsooameti ning Sotsiaal- ja Tervishoiuametiga. Ürituse korraldajaks on Messid OÜ.

Septembris toimuvad keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames erinevad üritused igas linnaosas. Keskkonnasõbraliku liikumise kuud pealinnas koordineerib Tallinn Keskkonnaamet koostöös teiste  linnasutuste, linnaosavalitsuste ja vabaühendustega.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu kava (koostamisel).

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2017

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2016

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2015

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2014

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2013 

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu 2012

Lisainfo: Tel. 616 4077, e-posti aadress keskkonnaamet@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud: 08.08.2018