10.06.2021

Meie õppeaed

Sel kevadel liitusime Keskkonna- ja Kommunaalameti õppeaedade projektiga.

Õppeaedade rajamiseks ja arendamiseks saime meie poolt esitatud projekti alusel rahalise toetuse. Tänu rahastusele saime soetada peenrakastid, autokoormatäie mulda, seemneid, suure veenõu, kastmisvooliku komplekti, kompostikastid, lastele kastekannud, aiatööriistade komplektid, aiakäru, labidad, rehad ja muu aiatööks vajaliku.

Rühmad alustasid juba märtsis taimede ettekasvatamisega, mille käigus õpiti nende eest hoolitsema. 

Koostöös lastevanematega valmistati ette sobiv koht õppeaia rajamiseks, pügati sireleid, paigaldati peenrakastid, kompostikastid ja suur veenõu. 

Lapsed täitsid õpetajate juhendamisel oma rühma peenrakasti mullaga, külvasid seemneid ja istutasid ettekasvatatud taimi. 

Nüüd on taimede eest hoolitsemine, kastmine ja rohimine lastele iganädalaseks põnevaks väljakutseks.

Peenardel on tärganud juba salat, redis, hernes, kartul, till, sibul, porgand ja teised aedviljad. Istutatud on tomatitaimed, rabarberid. Eraldi on rajatud väikesed künkad kõrvitsatele. 

Et keegi suvepuhkuste ajal peenardel silma peal hoiaks ja ka linnud eemale peletaks meisterdati koos õpetajaga lõbusad hernetondid. 

Õppeaed on laste seas väga populaarne ja õhtul enne kojuminekut käiakse sealt läbi koos ema ja isaga.

Ettekasvatus taimede ettekasvatus Taimede ettekasvatus1

NII NEED SEEMNED ARENESIDpeenrakastide kokkupanek Käib töö ja

Käib töö ja1 Abilised kärudega1 Abilised kärudega2 peenrad valmivad Seemned mulda1 Taimed kasvama Taimed mulda Enne tonte Õppeaed Õppeaed1 Õppeaed2 Õppeaed3 Õppeaed4 Õppeaed5 Õppeaed6 Õppeaed7 Õppeaed8 Õppeaed9

Uudise rubriigid: