18.01.2021

MÄNGUHOMMIKUD QOBO ROBOTTEOGA

11.-15.jaanuar olid rühmades külas robotteod. Kassikäppade 6-7 aastased lapsed mängisid lisaks ka teiste nutivahenditega

Tegevused Qobo roboteoga toimusid rühmades terve nädala jooksul, nii et lasteaia 5 robotigu said hoolega tegutseda.

Lõvilõugade  4-6 aastased lapsed mängisid roboteoga linnu tundmise mängu. Lapsed pidid vihjetega arvama, mis lindu õpetaja mõtleb ja meisterdama teole raja selle linnuni. Sellega saadi hästi hakkama.

Käopäkad 2-3 aastased lapsed kohtusid uuesti Roboteoga. Lapsed said kontrollida teo teadmisi värvide tundmise osas ja koostada mängukaaridega rada. Tigu osutus sama targaks värvide tundmisel kui lapsedki.

Pääsusilmade 3-5 aastased lapsed mängisid ka roboteoga, tehes ise talle liikumiseks vajalikke radu. Juba on radade tegemine päris selge: teatakse, et on vajalik alguse mängukaart, erinevate  liikumissuunadadega mängukaardid, mis annavad teole tegevuse käsklusi ning raja lõpu mängukaart- mis lõpetab teo teekonna.

Kassikäppade 6-7aastased lapsed tegutsesid nädala jooksul aga lasteaia Lego Education klotside ja mitmete muude nutivahenditega. Koos sõbrga valiti meelepärane tegevus ja seal pandi oma oskused proovile: ehitati Lego education klotsidest; tahvli abil liiguti ja võisteldi Shpero pallidega mööda radasid- et kumb pall kiiremini eesmärgini jõuab; koos Qobo teoga rännati mööda erinevaid maid ja õpetati Qobole tähdedest sõnu moodustama; Ozobot robotitele tehti erinevaid radasid liikumiseks ja põnev oli jälgida, kuidas robotid koode lugedes toimivad. 

Uudise rubriigid: