04.04.2022

Appi tuleb 112!

Patsupaide rühma laste märtsikuu projekti „Appi tuleb 112“  lõputegevusteks oli kaks põnevat üritust lasteaia hoovil.  Rühmaõpetajad kutsusid teisipäeval, 29. märtsil külla  Kesklinna Päästekomando ja kolmapäeval,  30. märtsil Eesti Politsei koos kahe  teenistuskoeraga.

Kesklinna Päästekomando töötajad rääkisid lastele tuleohutusest, näitasid tuletõrjujate täisvarustust ja päästeauto tehnikat. Samuti ka autos leiduvat muud varustust, mida kasutatakse erinevate õnnetuste korral. Lõpetuseks näidati nii veevooliku kasutamist kui ka lasti erinevaid sireenihelisid – lapsed said suure elamuse osalisteks.
Eesti Politsei esindajatelt said lapsed jällegi palju põnevat ja huvitavat teada – nt. uuriti lastelt, miks ühel politseinikul on sinine vorm, teisel aga roheline? Erinevus on selles, et patrullpolitseinikul on sinine vorm ja politseinikul,  kellel on oma isiklik teenistuskoer on roheline vorm.

Demonstreeriti kuuli- ja helkurvesti, mida lapsed said selga proovida ning muid vahendeid, mida politseinikud oma töös igapäevaselt kasutavad. Mõlemad koerad oma peremeeste juhtimisel demonstreerisid lastele, kuidas nad lõhna järgi leiavad otsitavat eset, slaalomkõndi ning peremehe käsklustele kuuletumist.
Lapsed said teada, et väiksem koer oli narkokoer ja suuremat koera kasutatakse inimese leidmisel või tähtsatel politseioperatsioonidel.
Lapsed olid tänulikud ja uhked, et nad said meie igapäeva kangelastega kohe päriselt silmast-silma kohtuda.

Uudise rubriigid: