24.11.2021

Helkurloomade jaht 2021

Kolmapäeval, 17. novembril 2021 toimus Tallinna Luha Lasteaia õuealal juba traditsiooniks saanud üritus  "Helkurloomade jaht", mis kinnistab laste teadlikkust helkurite vajalikkuse ja kandmise teemadel. Tänavu oli kohale tulnud ka "Kiusamisest vabaks!" maskott Sõber Karu, kes tervitas kõiki lapsi ja lõi nendega lõbusalt patsu. 

Sarnaselt eelmisele aastale liikusid õpetajad lastega erinevates tegevuskeskustes, kus lahendati üheskoos erinevaid ülesandeid. Erinevaid keskusi tähistasid helkurloomad koos Sõber Karu õppemängu kaartidega. Igast keskusest pidid lapsed vastavalt juhendile kaasa võtma Sõber Karu kaardi või kaks, et lahendada järgmisel päeval rajapassil olev ülesanne. Helkurloomade jaht oli pühendatud väärtuste, vaimse tervise ja "Kiusamisest vabaks" teemadele.

Igas punktis oli lisaks helkurnumbrile, ka Sõber Karu koos numbri ja kujundiga. Igas juhendis oli öeldud, mitu karu tuleb võtta. Näiteks tuli ühes punktides öelda kaaslasele, milles ta on osav, ehitada kalliketti, mängida peeglimängu, ehitada looduslikest materjalidest kaks südant, mängida memoriini ja panna proovile enda paindlikkus takistusraja läbimisel. Vahva üritus lõppes üllatuste jagamisega. Kõik lapsed said raja läbimise eest diplomi, lasteaia logoga helkuri ja maitsva küpsise. Lapsed jäävad õhinaga ootama uut helkurloomade jahti! 😊

Uudise rubriigid: