05.04.2019

Jutuvestmishommik 20.märtsil

Kolmapäeva hommikul tähistasid Miksitajad ja Naksid saalis jutuvestmispäeva. Miksitajate õpetaja Triinu alustas jutu vestmisega ning peale mitut vahvat juttu olid ka lapsed ise valmis jutuvestja rolli kehastuma. Miksitajate rühmast vestis juttu Norman ja Nakside rühmast Armin. 

Siinkohal anname võimaluse lugeda kahte  jutuvestmispäeval laste poolt väljamõeldud juttu:
Nakside Armin:
Elas kord üks tont. Tal oli nii igav ja ta tahtis endale uusi sõpru leida. Kui ta kellegi  juurde läks, jooksid nad alati ära tema eest, sest teda kardeti! Tont küsis kuult: "Mis ma pean tegema, et sõpru saada?". Kuu soovitas tal teisi aidata.  Tont prooviski inimesi aidata, kuid ikka jooksid kõik inimesed tema eest ära! 
Uuesti kuult abi küsides saatis kuu ta päikese juurde abi küsima. Päike soovitas tal inimestele midagi kinkida... Leiduski üks julge inimene, kes kingi vastu võttis. Nad said suurteks sõpradeks ning tondist sai kena ja tore tont!

Miksitajate jutt:

ELAS KORD ÜKS KARU, TA LÄKS ÜHELE SÕBRALE KÜLLA, AGA TUUL OLI VÄGA TUGEV. KARU LÄKS SÕBRAGA METSA, NAD NÄGID METSAS ÕNNE- JA RÕÕMUPUID .  NAD LÄKSID VETTE SUPLEMA. NAD TAHTSID PUUDE OTSAS TURNIDA, AGA ROHI OLI NII KÕRGE, ET NAD EI SAANUD SEALT LÄBI. TA SÕBER OLI KARUTÜDRUK, TA NIMI OLI ELIISE. SIIS NAD LÄKSID RATASTEGA SÕITMA JA NÄGID ORAVAT, NAD SÕITSID TEMAST MÖÖDA. NAD NÄGID ÜHT LASTEAEDA, KUS ELASID MIKSITAJAD. PÄIKE OLI VÄLJAS, OLI MÕNUSALT SOE, NAD LÄKSID MIKSITAJATELE KÜLLA. NAD VAATASID MIKSITAJATEGA, KUIDAS RÄNDLINNUD TAGASI TULEVAD 

SEEJÄREL LÄKSID NAD MIKSITAJATEGA JÄLLE EDASI JA NÄGID ORAVAID. NEED ÜTLESID MIKSIAJATELE, ET NAD VÕIKSID MINNA POLITSEIPARKI, SEAL NAD NÄGID MÄRTSIKELLUKESI JA LUMIKELLUKESI JA SEAL VAHTRALEHED HAKKASID PUNGADEST PUHKEMA. SEAL PARGIS OLI MITU PEENART, SEAL KASVASID SINILILLED JA LUMIKELLUKESED. SIIS TULI PÄIKE VÄLJA, TA OLI KUUM. NAD LÄKSID POLITSEIMAJJA SISSE. NAD NÄGID, ET ÜHELT NAISELT VARASTATI KOTT  JA NAD ÜTLESID SEDA KA POLITSEILE. POLITSEI SAI PÄTILT KOTI KÄTTE, TA ANDIS KOTI TAGASI.
KARUD LÄKSID ÜKSTEISELE KÜLLA, ILM OLI PAHAVIHMA SADAS VEIDI, JÄÄD OLI KA VEEL MAAS. ILM LÄKS ILUSAKS, KARUD MÄRKASID PUNGASID PUUDE OKSTEL. NAD KUULSID SUITSUPÄÄSUKESTE LAULU. KARUD LÄKSID TAGASI OMA KODUDESSE JA HAKKASID MURUSEEMNEID KÜLVAMA.

Lapsed meenutavad hommikut järgnevalt:
"Hommik oli tore ja meeldis teiste lugusid kuulata!"
"Väga meeldisid õpetaja Triinu ja laste jutustatud lood!"
"Meeldis, et hommikul oli midagi teistmoodi, sai alla minna ja vahvaid jutte kuulata!"

Uudise rubriigid: