19.11.2019

Luha õpetajad konverentsil "Õpetaja juhtimise tarkus" 6.11.19

6. novembril 2019 toimus Tallinna Tehnikagümnaasiumis traditsiooniline lasteaiaõpetajate konverents „Õpetaja juhtimise tarkus“, kus osales ligi 240 lasteaiaõpetajat, õppealajuhatajat ning lasteaiaelule kaasamõtlejat. Konverentsil „Õpetaja juhtimise tarkus“ räägiti õpetaja kui eestvedaja ja juhi lähtekohast, arutleti, kas vastutamine ja juhtimine on õpetaja töökohustus või hoopiski oskus ja kunst.

Päeva esimesel poolel said osalised kaasa mõelda mitmetele ettekannetele, kus rõhutati õpetaja juhtimis- ja suhtlemisoskuste tähtsust. Maili Liinev ja Ilona Sillak (Hooling) kõnelesid teemal „Õpetaja suhete juhtijana muutuva õpikäsituse kontekstis“. „Tüüpiline on, et suhetest räägime siis, kui suhted on mingil põhjusel rikutud,“ mõtiskles Ilona Sillak. „Ehk peaksime leidma hetke, kus üksteist tunnustada, kui suhted on head?“
Juhtimiskunstile keskendusid ka Karina Tammeri (Eralasteaed Naba) ettekanne „Juhtimisoskused – õpetaja praktilised töövahendid, Naba Lasteaia projektikogemuse näitel“ ning Margit Raid (Miski OÜ) ettekanne „Õpetaja spikker juhtimisest“.
Praktilistes töötubades jagati ühist teadmust toimivatest ning laiemas plaanis heakskiitu leidnud metoodilistest võtetest ning pedagoogilistest lähenemistest.
Luha lasteaiast käisid head kogemust jagamas meie tegusad õpetajad Dagmar Laevameister ja Triinu Kustassoo.


Töötoas osalejad said ülevaate „Oskuste õppe“ meetodist ning lasteaia väärtusarendusest ja Lasteaia tunnustuse „Hea lasteaia teeraja“ saamisloost.

Teiste teemadega tutvu klõpsates SIIA.

Uudise rubriigid: