18.05.2019

Nutikad Miksitajad nutitasid igal pool

Robootika töötuba õpetajatele

(Täpsustan kuupäeva) – enne kui nutikuu sai alata, tulid Luha lasteaia õpetajad üheskoos saali robootika õpiringi, et ise läbi proovida kõik nutivahendid, mis lasteaias kasutusel on. Koos tuletasime meelde, kuidas liigutada Dashi, mis on BeeBoti ja Blue-Boti sarnasused ja erinevused. Lisaks õppisime kasutama ka liitreaalsuspuslesid, mis on hetkel lasteaia digitaristu kõige uuemad pereliikmed. Kokku oli võimalik kasutada kaheksat erinevat vahendit, milleks olid Bee-Botid, Blue-Botid, Ozobotid, Dash ja Dot, Makey-Makey, liitreaalsuspusled ja Lego WeDo 2.0.

Nutiüritus Virmalise lasteaia lastega

Tallinna Luha Lasteaia Miksitajate rühm kutsus endale külla Virmalise lasteaia rühma Rändajad, kellega koos tutvumismänge mängiti ja seejärel nutiüritusel nuputama asuti. Segameeskonnad läbisid erinevaid punkte, kus nad pidid nutivahendite abil erinevaid ülesandeid lahendama. Lapsi ootasid ees Bee-Botid, Blue-Botid, Ozobotid, Dash ja Dot, Makey-Makey, liitreaalsuspusled ja Lego WeDo 2.0. Lastel oli põnev ja lõbust, eriti Dashi ja Doti punktis, kuna väiksed vahvad tegelased „jutustasid“ lastega kelmikalt ning said hakkama ka laste jutu salvestamisega.

Täname Virmalise lasteaia Rändajate rühma üritusel osalemise eest! :)

Miksitajad said väga nutikateks koos emmede ja issidega

10. aprillil 2019 kutsusid Miksitajate rühma lapsed külla oma emmed ja issid, et ühiselt „nutitama“ hakata. Koos uuriti läbi kõiksugused nutivahendid, millistega Luha lasteaias on võimalik tegutseda: Bee-Botid, Blue-Botid, Ozobotid, Dash ja Dot, Makey-Makey, liitreaalsuspusled ja Lego WeDo 2.0. Vanemad said enda oskuste proovile panemisel tuge ka neile eelnevalt jagatud töölehtedest, kuhu sai peale iga ala läbimist märkida ristikese, et oleks mugavam järge pidada. Nutikad lapsed ja vanemad nautisid nutikat üritust igati ning lahkusid ürituselt säravate silmade ja hea tujuga!

Täname kõiki lapsevanemaid, kellel oli võimalik Miksitajatega koos nutiüriusel osaleda!Uudise rubriigid: