30.05.2019

Lasteaia mini-aed

Tallinna Magdaleena Lasteaed alustas selle õppeaasta sügisel hoolekogu abiga kompostimast.

Hoolekoguga koostöös saime lasteaia hoovialale kaks kompostikasti, üks aiarühmadele ja teine sõimedele. Kompostikastid valmisid euroaluste ääri taaskasutades. Komposti kastidest tuli idee arendada hoovi ka lasteaia mini-aed. Kuna peenrad vajavad mulda ja seda kevadeks meil veel oma kompostikastides saada polnud, siis selle saime tellida Kesklinna Valitsusest koos liivakastide liivaga.

Idee vajas ka teostust ja kõige tähtsam küsimus oli, et kuidas teha aeda kõrgpeenrad võimalikult soodsalt. Lahendus tuli kiirelt, kui silma jäid katusealuse all seisvad vanad riiulid. Otsustatud, neist saavad meie lasteaia esimese mini-aia peenrakastid. Õpetajate talgupäeval värvisime riiulid ilusaks roheliseks ja peale seda täitsid lapsed riiulid mullaga. Kauni kollase välimuse said ka meie euroaluste äärtest valminud kompostikastid. Kevade algul saabus muld ja võiski alata aia rajamine. Aia rajamiseks kaardistasime vanad riiulid ja valisime milliseid seemneid sinna külvata. Oluline oli, et lapsed näeksid võimalikult paljude erinevate taimede kasvamist. Nõnda on neljas riiulis järgmised „aiad“ – maitsetaimede-, juurviljade- ja ravimtaimede aed, maasikapeenar ning teraviljapõld. Teraviljapõldu aitas rajada Krõlli rühma Maribeli isa, kes tõi meile kaera, odra ja nisu seemneid. Projektõppe projektide käigus külvasid lapsed seemneid ja istutasid  istikuid.

Juurviljaaias kasvab porgand, peet, kartul ja redis. Kaunviljadena kasvab hernes. Maasikapeenras kasvab kuumaasikas, aedmaasikas ja metsmaasikas. Maitsetaimede aias kasvab salat, salat-kress, till, lambalääts, rukola, petersell, basiilik, sibul, murulauk, tüümian, rosmariin, lavendel. Ravimtaimedena kasvab meliss, piparmünt, saialill, rukkilill ja kummel.

 

Ootame pikisilmi tulemusi!

Uudise rubriigid: