18.04.2019

Tallinna kesklinna lasteaiad pidasid vinks-vonks laulupäeva

17. aprillil 2019 sündis Tallinna Lotte Lasteaias midagi uut, helisevat ja ilusat. Toimus esimene „Vinks-vonks laulupäev“ – muusikat ja laulu täis hommikupoolik Tallinna Kesklinna lasteaedade laulumaiatele.

Nii kogunes laulvaid lapsi Koidula tänava lasteaiamajja, pargi serval, üsna aukartustäratav hulk. Neid tervitasid ja võtsid vastu kärbes Jaak, karu Eduard, seaema Helmi, kassidest isa-poega Mati ja Bruno, lepatriinu Tarmo ning loomulikult laste suurim lemmik, koeratüdruk Lotte.

Seltsis jätkuski laulu kauemaks kui silmapilk ja kõik said sõbralikus õhkkonnas ette kanda, mis hinges helisemas. Kui keha istumisest kangeks kippus jääma, võeti ette ühised vigurtantsud ja nii kohe õige mitu korda. Lotte lasteaia suur saal sai üleni laululusti täis.

Esimesest Vinks-Vonks Laulupäevast võttis osa 41 vahvat laululast 16-st Kesklinna lasteaiast ja nende tublid juhendajad-muusikaõpetajad. Esindatud olid Tallinna Luha Lasteaed, Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Virmalise Lasteaed, Tallinna Kadrioru Lasteaed, Tallinna Jaan Poska Lasteaed ja Tallinna Mesimummu Lasteaed, Tallinna Mürakaru Lasteaed, Tallinna Komeedi Lasteaed, Tallinna Liivalossi Lasteaed, Tallinna Mardi Lasteaed, Tallinna Magdaleena Lasteaed, Tallinna Endla Lasteaed, Tallinna Päevalille Lasteaed, Tallinna Kiisa Lasteaed, Rõõmutarekese Lasteaed ja Tallinna Lotte Lasteaed.

Laulupäeva toetas Tallinna Kesklinna Valitsus. Kohal viibis ja meeleoluka eelhäälestuse etteasteteks tegi linnaosa vanem Vladimir Svet.

Kangesti tore oli, sest jagatud laul teeb, teadagi,  tuju heaks. Tulgu kõigile üks vinks-vonks päev!

Gerdy Kangur, Tallinna Lotte Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: