10.01.2020

Jõulukuu- detsember

Terve kuu oli lasteaed täis jõulueelset siginat-saginat, laste ootusärevust ja mõnusat piparkoogilõhna.

Detsembri alguses said väikesed päkapikud osa õpetajate korraldatud päkapikumaast lasteaia õuealal. Suurte päkapikkude juhendamisel lauldi, tantsiti ja mängiti pilli. Tähetoas kontrollis suur päkapikk laste tähtede tundmist ja lugemisoskust. Päkapikkude Segasumma suvilas pidid lapsed leidma üles paarilised kindad-sokid. Töö oli lõbus, sest õiged paarid oli vaja ka nöörile riputada.  Peale ülesannete täitmist ootas teetoas lapsi  soe jõulutee ja piparkook. Iga rühm sai kaasa ka taigna, et koos rühmas piparkooke küpsetada ja kaunistada. Õues polnud küll lund, aga ilm kuiv ja üritust soosiv. Punaste mütsidega päkapikkude toimetamist õues märkasid isegi meie üleaia naabrid, kes lisasid rõõmsa videokommentaari meie Facebooki postitusele.

Traditsiooniks on saanud jõulukohvikute korraldamine koostöös lapsevanematega.  Usinate isade-emade küpsetatud koogid, valmistatud võileivad, salatid ning meisterdused said sellelgi aastal külastajate poolt  tublisti kiitust ja tänusõnu.   Jõulukohvik täitis magusaga nii kõhu kui hinge.

Enne jõulupidusid olid kõik rühmad usinalt ametis lisaks luuletuste-laulude õppimisele piparkookide küpsetamise ja kaunistamisega.  Maja oli täis magusat lõhna ja tegutsemisõhinat! Mõnusat nosimist jätkus kohe mitmeks päevaks.

Vallatute rühm valmistas novembris taaskasutusest  advendikalendri, kust jõulukuul sai iga päev leida üllatuse kogu rühmale. Veel jõudsid nad käia Raekoja platsil kuuske vaatamas ja Martsipani Galeriis kujukesi meisterdamas. Koos Pesamunade, Sipsikute ja Naerulindudega võtsid Vallatud osa Eesti Ajaloomuuseumi korraldatud kuuskede kaunistamise aktsioonist. Vallatud, kui Mardi lasteaia vanem rühm, käis ja viis ka teiste rühmade poolt valmistatud ehted Vanalinna Börsi käigu kuuskedele. Igati hooliv ja abivalmis suhtumine.

Jõulupeod möödusid kaunite laulude ja toredate esituste saatel. Loomulikult tuli jõuluvana külla  kingikotiga, kust jagus kinke suurematele ja väiksematele.

Pärast väsitavaid jõulupidusid  võtsid Mürakarud ja Pesamunad aja maha ja korraldasid saalis omale mõnusa olemisega pidžaama hommiku koos kino vaatamisega. Loomulikult ei puudunud kinohommikult piparkook ja jõulujook.

Naerulindude rühma lastel valmis eTwinningu projekti raames jõulutervitus toredast päkapikust, kes talvel loomade toidulaua eest hoolitses. Video on nähtav:  https://www.youtube.com/watch?v=SnW8ywArizI

Uudise rubriigid: