13.05.2020

Kevadealguse tegemised

Kevadealguse tegemised

Märts algas pidulikult emakeelepäeva tähistamisega. Publiku ees said luuletusi lugeda kõik soovijad.  Üritust juhtis õpetaja Talvike, kes ka ise hobikorras on kirjutanud luuletusi.  Kõikidele üllatuseks luges Talvike ette mõned omakirjutatud luuletused, mis  on ilmunud Talvikese luulekogudes  „Ja midagi lindudest“ ning „Kosmonaut“

20.märtsil saabus kevad. Kuid juba veebruaris olid lumikellukesed omad ninad mullast välja pistnud.

Enamus lapsi said eriolukorra ajal viibida perega kodus, nii toimis kontakt perede ja lasteaia vahel e-kanaleid kasutades. Kuid tõesti, maja oli harjumatult vaikne! Kui kriisis oli midagi head, siis tõi ta esile õpetajate koostööoskused ja nutiloovuse. Nii lõid õpetajad Piret R ja Kersti oma teadusnurga, kus tehtud katseid mida kõik soovijad said kodus järele proovida (Laavalamp, Kommivikerkaar, Kõndiv vesi, Värvime mune).  Sügisest plaanivad õpetajad jätkata koos lastega teaduse tegemist rühmas.

Õpetajate Raily ja Mari koostööst sai alguse oodatud iga kolmapäevased videolavastused. Nii oli võimalus lastel  vaadata  lavastust „Kolm karu“, „Tipp, Täpp ja kolm jänkupoissi“, „Tõrges kassipoeg“, Kolm Põrsakest“, „Hajameelne kassipoeg“ ja „Karu on haige“.  Õpetajad Marianne ja Julia tegid  video nukulavastuse „Rongisõit“ ainetel.

Üksteisele kogemusi ja häid praktikaid jagades õpiti looma õppemänge, töölehti, joonistatud kaarte. Loeti sisse mitu audioraamatut lastele. Munapühadeks jagasid õpetajad huvitavaid meisterdamise ideid igale vanuseastmele. Naerulindude rühma lapsed said nautida õpetajaid ja rühmakaaslasi nii e-hommikuringis kui unejuttu kuulates.

Katsetasime ka õpetajalt õpetajale e-õppevormi. Vebinaril jagas kolleegidele Talvike kogemusi eTwinninguga (Naerulindude rühm osalemises projektis „Twinnime sõpradeks“). Samuti  tutvustas ta  erinevaid võimalusi õppemängude koostamiseks veebis. Personali e-koosolekud  Zoom keskkonnas.

Valitsuse korraldust „Püsige kodus“ võtab väga tõsiselt ka musträstas. Taas on ta saabunud pesitsema Mardi kuuri, et vahvaid linnulapsi kasvatada. 

Koduloomade nädalal olid FBs ülesse pandud pildid meie maja töötajate lemmikloomadest. Kõige rohkem oli lemmikuteks koeri ja kasse. Aga ka merisead, surmpeaprussakad ja  teod.

Aprillis, südamekuul keskendusime tunnetele. Nii valmisid Naerulindude rühma „Tunnete e-raamat“ ja õpetajate Imbi, Piret R, Liisi õppemängud tunnete teemal.

Mitte kõigil lastel polnud võimalik olla terve kriisiaeg kodus perega. Lapsed, kes pidid kriisiajal lasteaias valverühmas käima, said nautida kontakttööl viibivate õpetajate poolt organiseeritud tegevusi: looduse tundmiseks õuebingot mängides või kerge vihmaga jalajälgedest porimaali tehes. Lapsed viibisid palju õues värskes õhus. 

Aasta Õpetaja nominendiks esitas lasteaed „Pesamunade“ rühma õpetaja Piret Reimanni. Alati naeratav, soe ja avatud suhtlemine laste, kolleegide ja lastevanematega on teinud Piretist armsa õpetaja lastele ja meeldiva kolleegi.

Tallinna Haridusameti konkursi „Tallinn tänab ja tunnustab“  Noor Õpetaja 2020 nominendiks sai „Naerulindude“ rühma õpetaja Talvike Mändla. Talvike on paistnud silma oskustega toimetada digimaailmas.

Uudise rubriigid: