06.11.2020

Lustlik oktoober

Oktoober on meie lasteaia sünnipäevakuu. 15-oktoobril sai Mardi Lasteaed 17 aastaseks ning ühine  õuepidu tantsude, laulude ja rongkäiguga pakkus rõõmsat tuju nii suurtele kui väikestele.   Rühmas maiustati magusa kringliga.

Oktoober hellitas taas Eestimaad soojade ilmadega. Lapsed viibisid palju õues nii hommikul kui õhtul. Võib-olla just seepärast on lapsed terved ja tegusad, lõunauni on magus ja kosutav.

Päästeameti tuleohutusprojekt  „Tulest targem“ andis Sipsikute ja Naerulindude lastele  teadmisi tulekahju ennetamisest, tulekahju korral käitumisest, suitsuandurist ja tuletõrjuja elukutsest. Põnev oli uudistada  tuletõrjemasinas  olevat päästevarustust.  Laste emotsioonid võtab kokku ühe lapse ütlemine: „See oli küll maailma parim päev!“.

13.oktoobril toimus meil evakuatsiooniõppus, mille käigus kinnistati teoreetilisi teadmisi tuleohutusest. Kõik töötajad tegid praktiliselt läbi tulekustuti kasutamise ja koos lastega toimus ka evakuatsioon, et kinnistuksid teadmised käitumisest tuleohu korral.

Õpetaja Raily algatas lastele ja peredele üleskutse koguda talvevarusid oravapoistele, kes erinevatel põhjustel peavad veetma talve inimeste juures.  Ühel päeval üllatas lapsi õues suur orav, kes rääkis lastele, mis talle ja tema sõpradele talvel  kõige rohkem maitseks. Lasteaia õuepeal kasvavate tammepuude valminud  tammetõrud leidsid  kiiresti usinate väikeste korjajate   abiga tee korvi. Peale jooksmist ja hullamist lastega lahkus orav korvitäie tammetõrudega.  

Turu maja uutele asukatele korraldati nimekonkurss. Konkursi tulemusena said hiidteod endale nimeks Endel ja Matilda. Endel ja Matilda hakkavad oma päevi veetma nii Mürakarude, Pesamunade, Musilaste kui ka Hellikute juures!

Õpetajad Siret, Raily ja Talvike aga osalesid Tallinna Keskraamatukogu lasteaiaõpetajate kirjanduslikul mälumängul ning saavutasid  I koha. Mälumängul osalemiseks tuli võistlejatel läbi lugeda 20 uut ja huvitavat lasteraamatut ning osata vastata raamatute kohta käivatele küsimustele. Oleme väga uhked teie üle!

Leivanädala raames meisterdasid Naerulindude lapsed koos vanematega leiva- ja saiapakenditest tuulelohe, autopesula ja teisi huvitavaid tegelasi.

Rahvusvahelisel Muusikapäeval toimus lasteaias õuekontsert. Muusikat tegid  Ants Nuut ja Tõnu Raadik. Lõbus pillimäng ja laul panid nii laste kui õpetajate silmad särama ja keha liikuma. Aitäh esinejatele!

Oktoobrikuu lõpetasime tähistades Halloweeni. Sipsikud tegid ise kõrvitsast laterna. Kandsid kostüüme, lustisid ning sõid rühmas küpsise kolle, muumiaid ning maasika kummitusi.

Uudise rubriigid: