02.12.2019

November - talvekuu, hingekuu

November - talvekuu, hingekuu

Isadepäev, see on kõigi isade ja perede ühine tähtpäev, millega süvendada isa ja lapse omavahelisi suhteid ning tähtsustada isa rolli. Sipsikud, Naerulinnud ja väikesed Musilased tähistasid isadepäeva õppides/mängides robootikavahenditega. Kunstitööd koos isaga valmisid Mürakarude ja Pesamunade lastel. Hellikud, Vallatud ja Naerulinnud sõid koos isaga ka hommikuputru. Põnevaks ettevõtmiseks kujunes Sipsikute rühma perenäitus „Minu unistuste sõiduk“, kus sõiduki meisterdamisel kasutati materjalina tainast, plastiliini, juurvilju ja jääkmaterjale. Eroli isa oli koos Eroli vendadega teinud laudadest auto, millega on võimalik ka päriselt sõita. 

Järgides eesti rahvatraditsioone jooksid majas ringi ka mardid ja kadrid. Sipsikud aga võtsid ette pikema teekonna ja käisid mardijooksul Tallinna Rännaku lasteaias.

Ühine teema novembris oli meil „Hambad“. Suukooli tervisetunnis jagas tarkusi õigest hammaste pesust ja hooldusest suukooli terviseedendaja Nele Marrandi. Ülimalt populaarseks osutus hambajooga, mida nüüd tihti rühmades läbi viiakse.

19. novembril käisid meil külas Hollandi haridustöötajad, kes tutvusid lasteaiaga ja  eeskätt robootikaalaste tegevustega. Põnevust jätkus nii tuppa kui õue. Kui nooremad Sipsikute lapsed joonistasid Ozobottidele teerada, siis  Naerulinnud panid Ozobotid muusika järgi tantsima. Sel hommikul oli neil külas õpetaja Brigitta, kes tutvustas lastele torupilli. Mürakarude 3-4aastased lapsed tegutsesid Beebottidega. Õues tegutsesid Pesamunad, kes juhtisid takistusrajal Sphero roboteid ja värvisid paberit.

Harivat ja õpetlikku tarkust koguti ka väljastpoolt lasteaeda. Sipsikud käisid Loodusmuuseumis, koos Vallatutega vaatamas Teoteatris etendust „Lip-lipi-peal“. Naerulinnud ja Pesamunad käisid kinos. Lisaks kinokülastusele käisid Naerulinnud lapsevanema algatusel Estonia teatris vaatamas õppeprogrammi  „Kasvame koos muusikaga“.

Tallinna Kesklinna Valitsuse eestvedamisel toimus lastekaitseteemaline infoõhtu lapsevanematele ja õpetajatele.

22. novembril käisid Sõimede Ühenduse õpetajad vaatamas meie õpetajate avatud tegevust "Tervislik kõrvits". Õpetajad Imbi ja Julia näitasid külalistele kuidas lõimida sõimerühmas erinevaid ainevaldkondi.

Vaata ka FB

 

 

Uudise rubriigid: