01.11.2019

Oktoober on sünnipäevakuu!

Oktoobrikuu märksõnad: sünnipäev, leivanädal, kunstimaailm

3. oktoobril käisid Vallatute rühma lapsed väljasõidul Nõva looduskeskuses, kus osaleti KIKi poolt rahastatud õppeprogrammis „Kasetohtlane ja Männikorplane“. Projekti kaudu õppisid lapsed tundma metsataimi, söödavaid ja mürgiseid seeni ning marju. Saadi teada kuidas loodust hoidvalt käituta ja ka loodussõbralikku metsas liikumist.

Laste lemmiksündmuseks on  teatavasti sünnipäeva pidamine. Mardi lasteaed sai oktoobris aasta vanemaks ja me tähistasime seda vahva peoga. Vanusest olenemata on sünnipäeva ettevalmistamine lasteaiaealistele lastele huvipakkuv tegevus. Rühmaõpetajate suunamisel õpiti sünnipäevapeoks luuletusi, laule, tantse ja meisterdati kingitusi. Naerulindude rühma lapsed tegid Lasteaia sünnipäevale mõeldes sünnipäevatordi, kasutades plastiliini ja plastiktopse. Tordid tulid eriilmelised ning paljudel rohkete detailidega.

Miks on sünnipäev nii tähtis? Saab palju õnnesoove, nalja ning kingitusi. Seda teadsid ka lapsed ning jagasid sünnipäeval Lasteaiale rühmades meisterdatud kingitusi.

Leivanädal on üks traditsioonilisemaid teemanädalaid lasteaias, kuid igal aastal toimub see veidi erinevalt. Sellel aastal lõpetas leivanädal meie kevadel alanud projekti „Viljast leivani“.

Sõimerühmad- Musilased, Rüblikud ja Hellikud, tähistasid leivapäeva õues.  Tantsides, lauldes ja süües leiba võiga. Või valmis õues lausa laste silme ees ja laste kaasabil.

Olulisel kohal leivanädalal oli muidugi pagari amet. Veski Mati abiga küpsetati rühmades leiba, sepikut, nisujahust juustukukleid ja kaeraküpsiseid. Terve nädal oli maja magusat leiva juttu ja- lõhna täis. Suur suur tänu Veski Mati ! Leivanädala lõpetasime ühise peoga, kus esinemisest ei jäänud kõrvale ka õpetajad. Muusikaõpetaja Sirve juhendamisel esitati koos lastega tants „Kuldne viljatera“

Lisaks pagari ametile olid Pesamunad kunstnikud, proovides Navitrolla stiilis seeni maalida. Peab ütlema, et oli täiesti ära tunda navitrollalikku lähenemist.

Sipsikute rühmas aga räägiti erinevatest iluteenustest. Enam kõnetas lapsi juuksuri amet, sest see oli tuttav ja õpetaja Raily tegi kõikidele soovijatele ka soengu. Tüdrukud olid eriti õnnelikud enda juustesse tehtud lokkide üle ning õhinaga lausuti, “et on ju, teine kord saame me veel lokke”🙂

Koolitatud õpetaja oskab ohuolukorras lapsi aidata. Oktoobris toimuski iga aastane teoreetiline tuletõrjekoolitus õpetajatele. Vallatute rühma lapsed aga said samal teemal õpetlikke teadmisi Päästeameti poolt  algatatud projektis „Tulest targem“. Projekti raames külastavad päästjad lasteaedu, räägivad tulekahju tekkepõhjustest, tulekahju korral käitumisest, suitsuandurist ning tutvustavad päästevarustust ja -tehnikat.

Aitäh Päästeametile ja Kesklinna Päästekomandole! 

Vaata meie tegemisi ka FB-sUudise rubriigid: