13.03.2020

Oluline info seoses viiruse levikuga!

Terviseametil said valmis avalikult kasutatavad plakatid ja käitumisjuhised, mis puudutavad muuhulgas küsimusi, kuidas ennetada viiruse levikut või kuidas käituda, kui kahtlustatakse koroona-viirusesse nakatumist.

Tallinna meetmed koroonaviiruse tõkestamiseks

Lasteaed rakendab mitmeid ennetavaid meetmeid vähendamaks laste ja töötajate nakatumise riski ning takistamaks piisknakkuste sh uut tüüpi koroonaviiruse COVID-19 võimalikku levikut. Täiendavalt rakendatakse Terviseameti ja linna poolt antud juhiseid.

Ootused lapsevanemale:

  • Ükskõik missuguste haigustunnustega laps peab olema kodus!
  • Kõik lapsevanemad, kes on lastega naasnud reisidelt, jätta lapsed 14 päevaks koju, sh arvestada ka enda saabumist välismaalt ja kontakti lapsega! Kaaluda reisimise mõistlikkust!
  • Järgida ka kodus hoolikat kätepesu.
  • Koduseid mänguasju lasteaia ruumidesse ei tooda.
  • Õhtul lahkudes peab lapse kapp jääma tühjaks, see lihtsustab pindade puhastamist ja desinfitseerimist.

Juhul kui lapsel diagnoositakse koroonaviirus, teavitavad Terviseamet ja lapsevanem sellest koheselt lasteaeda (ka juhul kui see toimub nädalavahetusel) helistades telefonile 53451332.

Haigusjuhtumi korral teavitab lasteaed kõiki lastevanemaid läbi eliis.ee süsteemi. Loeme regulaarselt e-posti! Esimese stsenaariumi korral suletakse rühm, kus haigusjuhtum on esinenud, kaheks nädalaks. Olukorra muutumisel või pidaja korraldusel võetakse vastu uued otsused.

Kõige värskema info viiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiab Terviseameti kodulehelt https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

Suhtume olukorda täie tõsidusega ja oleme info jagamisel ausad. Tegeleme maksimaalselt ennetusega.

 

Uudise rubriigid: