30.09.2020

Septembrikuu tegemised

See maja, see hoov, need sõbrad ja need mängud-lõpuks oleme jälle koos!

Nii hüüdsid rõõmsalt suured ja väikesed 1.septembril.

Seljataha oli jäänud soe suvi ning kevadel istutatud viljad ootasid noppimist.

Pesamunad ja Mürakarud tegid esimese saagikoristuse juba 4.septembril. Koos võeti  üles korralik kogus kartulit, porgandit ja sibulat.  Maitsmiseks  jäid veel maha hapuoblikas, lehtsalat ja petersell.  Ühte kasti isegi maasikad. Mõne lapse vaimustus oli suur, kui mulla seest tulid välja päris porgandid.!!!

Väikesed Rüblikud ja suured Sipsikud koristasid oma Haldjate aiast erivärvi porgandeid. Oh seda elevust ja rõõmu, kui üks porgand võib olla ka valge, lilla või  kollane!

Naerulinnud võtsid  üles oma suvikõrvitsad  ja peedid, mis riivitult sobisid pannkoogitaignasse kui ahjus küpsetatud suupisteteks.

Vallatud, nüüd 3-4aastased, koristasid lasteaia lõpetanute istutatud kartulid, millest jätkus materjali nii meisterdamiseks kui kartulikrõpsudeks.

Mihklipäevaks olid kõik rühmad saagi koristanud ja istutuskastid korda teinud.   Ütleb ju eesti vanasõnagi „Mihkliks nänn koopasse ja naine tuppa!“

21. septembril käisid Naerulinnud Tädu loodusõpperajal sügise märke otsimas. Põnev oli uurida  loomade jälgi ning  katsuda sabu ja sarvi.

Turu maja rühmad tervitasid saabuvat sügist vahva Sügisnunnude õuenäitusega. Perede meisterdused olid igapäevaseks huviobjektiks nii lastele kui vanematele.

Suvehakul valminud Musilaste kunstitöö  Pardiralli loovkonkursile sai sügisel tunnustatud kauni tänukirjaga.  Naerulindude ja Vallatute ühistöö sai lisaks tänukirjale vahva auhinna kirjutustarvete ja mänguasjade näol. Loe lähemalt siit: https://pardiralli.ee/et/tervisepraaks

Juba kolmandat aastat toimus Sipsikute sügisjooks, mille järel  noorsportlased  said võrrelda oma jooksuaega kevadega. Oldi uhked iga sekundi üle, mis näitas edenemist  jooksurajal.

Kui suurtel lastel oli septembris tore jällenägemise rõõm, siis uued sõimekad Musilased ja Hellikud alustasid alles lasteaiateed. Iga nädalaga on märgata iseseisvust enesega hakkama saamisel ja koosmängimise rõõmu.

September oli päikseline, värviküllane ja teguderohke.

 

 

 

Uudise rubriigid: