28.02.2020

Veebruari tegemised

Ülelasteaialisest etlemiskonkursist „Emakeele kaunis kõla“ võttis osa 33 väikest  lugejat, kelle esituses kõlas  lasteluulet vanematelt autoritelt (H. Mänd, K.-E. Sööt), kui ka  kaasaegsemate autorite loomingut (Contra, I.Trull). Väikseid etlejaid hindas žürii, kelle valikul esindasid  lasteaeda  Kesklinna eelvoorus  Hanna (6a), Miki (4a) ja Mark (5a).

Sõbrapäeva puhul käisid Sipsikute rühmal külas Rännaku lasteaia lapsed. Põneva hommiku sisse mahtus palju ühistegevust: maalimine  Sphero robotitega, laulmine ja tantsimine, maiustamine  kaeraküpsistega. Omatehtud küpsised maitsesid nii Mardi  väikestele pagaritele kui  külalistele ülihästi. Oli vahva ja teistmoodi lasteaiapäev!

Meeleolukas ja lõbus oli ka sõbrapäeva disko, kus tooniandvaks oli punane riietus, rütmikas muusika ja põrandal keerlev diskopall. Naeratusi ja kallistusi jagus terveks päevaks  nii suuretele kui väikestele.

Naerulindude rühmale saabus  sellel  kuul postkasti väga tähtis kiri. Nimelt saatsid Naerulinnud eelmisel aastal Vabariigi 101. aastapäevaks presidendile ühiselt valmistatud õnnitluskaardi. Ja sel aastal saatis president Kersti Kaljulaid tänutäheks oma fotoga kaardi. Aitäh meie presidendile tänuavalduse eest!

Eesti vabariigi 102. aastapäeva tähistati mitut erinevat moodi. 4-7aastased lapsed joonistasid Eesti kuulsusi. Joonistustelt võis ära tunda meie presidendi,  peaministri, kuulsa rallipaari Tänaku ja Järveoja, lauljad Uku ja Laura.  Sõimerühmad tegid sini-must-valget kunsti, maalides, kleepides kui ka käsitrükis trikoloori. Aastapäeva pidulikule aktusele lisas laste esinemistele rahvuslikku joont rahvatantsu rühma „Savijalakesed“ 4 tantsupaari. Lastel oli huvitav vaadata, kuidas esitavad „Kaera-Jaani“ koolieelikud ja missuguste sammudega tantsivad tantsu  rahvatantsijad.  Eriti põnev oli Sipsikute rühma lastel, sest üllatusena oli rahvatantsijate seas ka õpetaja Raily.

2020 aasta veebruari võiks nimeta ka „Sipsiku“ kuuks. Etendus ju kinodes Eesti multifilm „Sipsik“. Kõik aiarühmad käisid rühmakaaslastega kinos  filmi vaatamas. Vastupidiselt meedia kriitikale sai film Mardi lasteaia laste poolt kiitvad hinnangud: „ See oli naljakas, kui Sipsik krooksutas; oli tore, kui Sipsik läks raketiga kosmosesse; veidi hirmutas, kui Sipsik kukkus vette; põnev, kui Anu ja Mart ronisid katusele ja sealt hüppasid alla. Sellepärast pandi nad koduaresti." 

Vastlapäevale kohaselt toimusid õues sportlikud tegevused. Kuigi vastlad olid sel aastal eriti rohelised ja päikesepaistelised pakkus päev lastele küllaldaselt liikumisrõõmu ja lustimist. Aga nagu öeldakse, et ega tali taeva jää, nii kattis järgmisel päeval maad pehme valge kohev lumi, millest valmisid hoovi lõbusad lumememmed.  Õnneks jätkus lund kohe mitmeks-mitmeks  päevaks!

Tänu Kesklinna Valitsusele said ka sel aastal koolieelikud (Vallatud) käia  Tondiraba Jäähallis õppimas treeneri juhendamisel uisutamist.

Igaaastaselt toimuvad veebruaris traditsioonilised haridustöötajate tänuüritused. Nii käisid meie tublid õpetajaabid 21. veebruaril Tallinna Linnavalitsuse poolt korraldatud üritusel Lennusadamas. Kaheksa õpetajat ja juhtkond  osalesid  18.veebruaril Kesklinna Valitsuse poolt korraldatud haridustöötajate vastuvõtul Lauluväljaku klaassaalis. Tunnustuse pühendunud töö ees pälvis Tallinna Mardi Lasteaiast õpetaja Siret Sõmer.

 

Uudise rubriigid: