29.11.2021

Ametite nädal Sipsikute rühmas

Ajavahemikul 22.11.2021- 26.11.2021 toimus Sipsikute rühmas ametite nädala nagu saates „Hunt Kriimsilma 9 ametit“.

Novembris toimus vahvate Sipsikute rühmas ametite nädal, mille raames tutvusid lapsed erinevate ametitega ning lasteaeda külastasid Päästeamet, Põhja-Eesti pommigrupp ja abiõde meditsiini valdkonnast. Ei puudunud ka koostöö lastevanematega- 16 lapsevanemat saatsid oma ametite kirjeldused koos fotodega, mida reedel lastega vaatasime.

Päästeameti tuletõrjuja tegi  meid tuttavaks oma raske, kuid olulise ametiga. Ta rääkis oma kaitseriietusest, vahenditest tuletõrje autos, gaasiballoonist, metallilõikurist. Metallilõikurit on vaja siis kui näiteks on vaja kedagi autost päästa. Tutvustati voolikute erinevaid otsikuid. Lapsed said ise proovida kui rasked need on. Sipsikud tutvusid ka auto katusel oleva redeliga. 

Põhja-Eesti pommigrupp tutvustas lastele, kuidas ta oma igapäeva tööd teeb ning erinevaid pommi liike. Sipsikud said teada, et demineeriad teevad kahjutuks tuhandeid plahvatusohtlikke granaate, mürske, miine jt lõhkekehi, muutes Eesti keskkonda turvalisemaks ning õpetas ka, mida tuleks teha siis, kui leiad ise pommitaolise eseme. Nägime, kuidas töötab pommirobot ja pommikoer. Põnevust ja elevust tekitas see, et Sipsikud said peita „pallipommi“ ning tööle asus pommikoer, otsides palli üles.

Abiõde meditsiini valdkonnast rääkis kui oluline on inimeste päästmine. Sipsikud said teada, et kuni kiirabi saabumiseni tuleb kannatanule teha kunstlikku hingamist, avada hingamisteed ja teha südamemassaaži. Kõike seda said Sipsikud praktiliselt läbi proovida.

Sipsikud olid väga hästi teadlikud, et alati tuleb õnnetuse või avarii korral helistada numbrile 112.  Oli väga põnev, hariv ja tegus ametite nädal ning lapsed said palju teadlikumaks ning targemaks.

Aitäh Lilleküla Päästekomandole, Põhja- Eesti pommigruppile ja abiõele, et leidsite aega oma raske töö kõrvalt tulla meile õpetussõnu jagama. Suur- suur aitäh kõigile lastevanematele, kes andsid oma panuse.

Sipsikute ametite nädal 2.jpg

Sipsikute ametite nädal 3.jpg

Uudise rubriigid: