18.10.2021

Kuldkalakesed külastasid Leiburi pagaripoodi 2021

11.-15.oktoobril tähistasime lasteaias leivanädalat. Nädala jooksul rääkisime sellest, kuidas jõuab meie lauale eestlastele toidulaua kuningas - leib.

ui nädala esimeses pooles võtsime luubi alla (sõna otseses mõttes) erinevad teraviljad ja arutlesime selle üle, kuidas valmib eestlaste üks oluliseim toit - leib, siis nädala teises pooles oli Kuldkalakestel võimalus degusteerida erinevaid teraviljatooteid ja anda oma hinnang, milline toode on nende arvates kõige maitsvam. 

Niisiis seadsime neljapäeva hommikul sammud Leiburi pagaripoodi, et ka Kuldkalakeste lauale jõuaks Eesti vanima leivaküpsetaja poolt valmistatud tooted. Poolel teel poodi tundsime õhus isuäratavat leivalõhna ning kaua ei pidanud kõndima, kui olime saabunud juba sihtkohta. Uksest sisse astudes olid riiulid erinevatest toodetest pungil ning nii suur valik võttis esialgu silme eest lausa kirjuks. Traditsioonilise rukkileiva kõrvalt leidus poeriiulitelt ka loendamatu hulk teisi maitsvaid tooteid: sepikut, saia, peenleiba, puuvilja-kaeraküpsiseid jpm. 

Valik tehtud ja erinevad teraviljatooted kotis, suundusime tagasi lasteaeda. Suure õhinaga algas Kuldkalakeste kõige oodatum hetk - toodete maitsmine. Lapsed said maitsta nisujahust tehtud saia, rukkileiba, puuvilja-kaeraküpsist, palmiksaia rosinatega ja kaerasepikut. Paraku ei suutnud Kuldkalakesed võitjat välja selgitada ning ühiselt jõudsime otsusele, et maitse üle ei vaielda.

Teekond poodi oli pikk, aga tulemus oli seda väärt.

Uudise rubriigid: