01.12.2021

Sipsikute rühma putukas on herilane

2021/2022 õppeaastal on igal rühmal oma putukas, keda avastada, kelle kohta õppida ja mappi materjale kokku koguda.

Herilane lendav putukas, ta on väga innukas! Just nii innukad olid ka vahvad Sipsikud oma putuka plakati loomisel. Alustuseks arutati üheskoos, mis võiks plakatil olla. Kui töö ülesanded said jaotatud, hakkasid Sipsikud usinalt tööle.

Esimesena loodi plakatile musta ja kollast rasvakriiti kasutades mustriline raam. Tausta värvimiseks pidid lapsed hoolega mõtlema, kuidas saada oranzi värvi?! Lapsed mõtlesid hetke ning seejärel segades kokku punast ja kollast, saidki oranži. Švammiga tupsutasid tausta, värvilisest paberist lõigati muru, joonistati pisikesed herilased, tehti põnev herilaste kodu ning meisterdati suured emas ja isas herilased. Üks vahva Sipsik pakkus välja, et  võiks kasutada ka päris puuoksi. Põnevust ja realistlikkust püüavad plakatil  luubid, mida hoivad käes kõige vahvamad Sipsikud.

Sipsikud said plakati loomisel kasutada erinevaid materjale, tehnikat ja omakujutlusvõimet, luues midagi uut ja lõbusat. Laste jaoks ei olnud see mitte ainult lõbus ja huvitav ajaveetmise viis, vaid ka võimalus suhelda ja õppida koostööd tegema.

Uudise rubriigid: