01.12.2021

Algamas on Mustamäe Huvikooli uue maja ehitus

Mustamäe linnaosas pakutav huviharidus saab peagi uue kvaliteedi – algab Mustamäe Huvikooli uue hoone ehitus!

Mustamäe Huvikool (endine Mustamäe Laste Loomingu Maja) alustas tööd 1984. aastal. Kui algusaastatel käis huvikoolis kakssada last, siis nüüdseks on õpilaste arv tõusnud tuhandeni. Koolis tegutseb 90 huviringi, mida juhendab 50 õpetajat. Praegusesse majja – endise lasteaia tüüphoonesse aadressil E. Vilde tee 54 – kolis kool aastal 1987.

Vana hoone piirdekonstruktsioonid, sisearhitektuur ja -viimistlus ning tehnosüsteemid olid ajaga valdavalt amortiseerunud. Hoone ei olnud energiatõhus ning sisekliima ei vastanud nõuetele. Samuti ei rahuldanud endise lasteaia ruumiprogramm kaasaegse huvikooli vajadusi, näiteks puudusid lastel pesemisvõimalused peale aktiivseid tegevusi.

Uue maja projekteerimisel on algusest peale arvestatud huvikooli eripäraga ning edaspidi on nii õpilastel kui ka personalil olemas kõik, mida tänapäevased õpitingimused eeldavad.

Mustamäe huvikooli maja väärtuspõhisel projekteerimishankel tunnistati parimaks projekt nimega „Üllatus“, mille autoriks on ühispakkuja Acto Consult OÜ ja GECC LP OÜ, arhitekt on Kuu OÜ. Projektiekspertiisi teostas Infragate Eesti AS. Hoone ehitavad ühispakkujad RAMM Ehituse OÜ ja Mitte & Perlebach OÜ. Omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Kogu projekti maksumus on ligi 7,32 miljonit eurot ning ehitustööde lepinguline tähtaeg on detsember 2022.

Mustamäe huvikooli ehitus on kohe-kohe algamas ning meil on siiralt heameel, et uue maja valmimisega saab huvikool oma tegevusteks kordades paremad võimalused kui seni!

Kuni uue maja valmimiseni tegutseb Mustamäe Huvikool asenduspinnal – E. Vilde tee 69 koolimajas.

Mustamäe Linnaosa Valitsus

Uudise rubriigid: