15.01.2022

Kaja galeriis avati Oleg Võsotski näitus "Kosmos kui eelaimus".

14.jaanuaril kell 15 toimus Mustamäe Kaja Kultuurikeskuse galeriis (E.Vilde tee 118) Oleg Võsotski maalinäituse "kosmos kui eelaimus" avamine.

Oleg Võsotski on kunstnik ja pedagoog, sündinud Ukrainas, elab ja töötab Tallinnas. Aastast 1991 on kunstnikul olnud rohkem kui 160 personaalnäitust.

Võsotski maalib realistlikke natüürmorte ja maastikupilte, abstraktselt ekspressiivseid kompositsioone. Autori peamine maalide teema on seotud kosmose ja valgusega. Valgus, mis oli enne päikest, millest räägivad erinevate rahvaste müüdid.

Tema maastikupiltides on tunda Hiina maalingu traditsioonide tundmist: loodus on kujutatud inimhingena, omapärase vaimse sümbolina.

Kunstnik ise kirjeldab oma kunsti: „Mu peamine ülesanne on näidata Ilu, Armastust ning Headust, mille ma saan suheldes looduse ja kunstiteostega. Kui ma maalin, ma liidan seda kõike, ning tulemus ongi käes.

Head mustamäelased, tere tulemast näitusele!

28. jaanuaril kell 16.00-18.00 toimub tasuta eestikeelne näituse ekskursioon. 11. veebruaril kell 16.00-18.00 ja 18. veebruaril kell 16.00-18.00 leiavad aset venekeelsed ekskursioonid. Aga loomulikult saab näitust tulla vaatama ka omal käel endale paremini sobival ajal: Kaja Kultuurikeskus on külastajatele avatud E-P 10-18.

Sõbralik meeldetuletus: Kajas kanname maski, näitame covid-tõendit ja hoiame distantsi.

Tere tulemast!

Mustamäe Linnaosa Valitsus

Uudise rubriigid: