21.01.2022

Mustamäe raamatukogud abistavad energiahüvitise e-taotluse esitamisel

Alates 17. jaanuarist saab Tallinnas esitada energiakulude hüvitamise taotlusi.

Mustamäe asuvate Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogude tublid töötajad aitavad eesti ja vene keeles soovijaid vajaliku info hankimisel ja juhendavad veebikeskkonnas taotluse täitmisel.

Raamatukoguhoidjad aitavad arvete allalaadimisel ettevõtete e-teenindusest või lugeja e-postkastist ning dokumentide skaneerimisel ja printimisel.

Raamatukogust saab ka nõu selle kohta, kui läheb vaja lisadokumente (nt arvel puuduvad õiged mõõtühikud). Raamatukokku tulles tuleks kaasa võtta vajalikud dokumendid paberkandjal või elektrooniliselt ning ID-kaart, Mobiil-ID või Smart-ID koos kehtivate PIN-koodidega.

Tallinna Keskraamatukogu YouTube'ist leiab ka energiakulude hüvitamise taotlemise videojuhendi: Videojuhend!  

Tallinna Keskraamatukogu julgustab inimesi nii energiahüvitise taotlemise kui ka teiste aktuaalsete küsimustega raamatukogust abi otsima. Praegu abistavad linnaosa raamatukogude töötajad lugejaid peamiselt COVID-tõendite allalaadimisel ja salvestamisel ning väljaprintimisel, rahvaloenduse ankeedi täitmisel ning viimasel ajal üha rohkem ka elektriarvete hüvitamise küsimustes. Jaanuaris on Mustamäe raamatukogudes tavapärasemast rohkem prinditud ja skaneerinud arveid ning tuntud huvi, kuidas oma e-postist elektriarveid vaadata ja teenusepakkuja lehelt alla laadida. Raamatukogude poole on abi saamiseks pöördunud ka korteriühistud, kes soovivad infot arvete koostamise ja toetusmeetmete kohta.

Head mustamäelased! Energiahüvitise e-taotluse esitamise ja teistes küsimustes saab abi kõikidest Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondadest ja haruraamatukogudest.

Mustamäe raamatukogude asukohad ja lahtiolekuajad: 

Kännukukke raamatukogu
E.Vilde tee 72
kannukuke@tln.lib.ee
Telefon 683 0951
T–R 11–20
L 10–17
P, E suletud

Männi raamatukogu
Ehitajate tee 48
manni@tln.lib.ee
Telefon 653 2556
T, K, R 11–18
N 12–19
L 10–17
P, E suletud

Sääse raamatukogu
Sõpruse pst 186
saase@tln.lib.ee
683 0990
T, K, R 11–18
N 12–19
L 10–17
P, E suletud

Head kasutamist!


Uudise rubriigid: