16.01.2020

Mustamäel kogunes 2020. aasta esimene korteriühistute ümarlaud

15. jaanuari õhtul kogunesid Kultuurikeskuse Kaja 4. korruse nõupidamistesaali linnaosa korteriühistute esindajad, et vaagida möödunud aasta ettevõtmisi ja vaadata tulevikku. Linnaosa tänavuse aasta plaane tutvustas linnaosa vanem Lauri Laats.

„Mustamäele toob aasta 2020 palju tööd ja huvitavaid arenguid,“ rääkis linnaosa vanem Lauri Laats, „ja kahtlemata on kõigi nende tööde ja arengute, iseäranis muidugi linnaosa heakorraküsimuste puhul oluline roll koostööl meie korteriühistutega. On rõõm, et see koostöö on sujunud ja aastate jooksul ikka paremaks muutunud. Et see jätkuks nii ka edaspidi, sinna annavad kahtlemata panuse meie traditsioonilised, kord kuus toimuvad korteriühistute ümarlauad“

 

Tänase kokkusaamise põhifookus oli mõistagi 2020. aasta plaanidel, mida linnaosa vanem kokkutulnutele ka lähemalt tutvustas.   

„Mustamäe käivitab tänavu mitmeid projekte, kõige mastaapsem kahtlemata Männi pargi tervikrenoveerimine, millega lootsime algust teha juba 2019. aasta sügisel, aga elu tegi siin oma korrektiivid. Tänavu läheb asi töösse, Männi park peab valmis saama aastal 2021. Kõigi eelduste kohaselt avame märtsi lõpus Mustamäe uue parkimismaja-ärihoone aadressil A. H. Tammsaare tee 92, mis tähendab muu hulgas ka seda, et saame juurde umbes 530 parkimiskohta.

Mustamäe koolid hakkavad korda saama. 6. jaanuaril kolis Tallinna Saksa Gümnaasiumi pere tervikrenoveerimise läbinud uude koolihoonesse ja on hea meel teatada, et juba veebruaris alustame Tallinna Arte Gümnaasiumi (Vilde tee 62) tervikrenoveerimist. Arte gümnaasiumi koolihoone tervikrenoveerimise kogumaksumus on 14,5 miljonit, käesolevaks aastaks on selleks eraldatud 7,7 miljonit, ehitustööd peavad saama lõpetatud 2021. aastal. Kui algselt oli meil kavas ka Mustamäe Laste Loomingu Maja (Vilde tee 54) hoone tervikrenoveerimine, siis põhjalike arupidamiste tulemusel jõudsime seisukohale, et MLLM õpetajad ja õpilased väärivad päris uut ja kaasaegset hoonet. Projekteerimisega alustame tänavu, ehitama hakkame aastal 2021.

Spordirajatiste ja mänguväljakute poolelt toon välja, et 2020. aastal ehitame aadressile Vilde tee 120 uue, kaasaegsete võimalustega staadioni, mis jääb avalikku kasutusse – s.t kõigi spordihuviliste ja tervisest lugu pidavate mustamäelaste kasutada. Mustamäe Humanitaargümnaasiumi staadioni saime 90% ulatuses valminuks tunnistada juba 2019. aastal, tartaankatte paigaldamine jooksuradadele jääb kevadesse. 2020. aastal saab uue staadioni ka Tallinna 53. Keskkool.

Aadressile Akadeemia tee 30 rajame uue mänguväljaku, kus saab olema nii väikelastele mõeldud ala ja atribuutika kui ka võimalus suurematele palli- jm mängudeks. Ka aadressile Akadeemia tee 56 tuleb mänguväljak ning sealgi peame silmas erinevaid eagruppe. Lisaks uute mänguväljakute ehitamisele on eelarves planeeritud enam kui 70 000 € olemasolevate väljakute hoolduseks – on ju vana tõde, et kõik mis liigub, see ka kulub. Valmistame ette Sütiste parkmetsa terviseradade projekti ning 2021. aastal ehitame terviserajad välja. Kindlasti paigutame ka tänavu linnaruumi uusi välitrenažööre ja kanname hoolt selle eest, et need oleksid terved ja töökorras – kõigi tervisest hoolivate mustamäelaste rõõmuks. Mustamäe uus uisupark (Vilde tee 69) pakib end kevade saabudes küll kokku, aga see ei tähenda, et siis enam sinnakanti asja ei ole, vastupidi – praeguse uisupargi territooriumi saavad siis taas enda käsutusse meie võrk- ja korvpallifännid, nii et Vilde Spordiparki on põhjust tulla aastaringi! Ja etteruttavalt olgu meelde tuletatud, et 2020. aastal avab uisupark oma väravad juba 1. detsembril. Loomulikult jätkame Mustamäel endisel kursil kõrghaljastuse hooldusega, hooldame ja parandame linnainventari, tänavu saab linnaosa ka 80 uut pinki ja prügikasti.

Ka Mustamäe teed-tänavad saavad tänavu järjest rohkem korda. Suurematest remonditöödest on ees Raja ja Mäepealse tänava rekonstrueerimine, millega alustatakse kevadel, projekti kogumaksumus on ligikaudu 1 000 000 €, ning Tammsaare tee lõik, mis jääb majade 57–73 vahele, mis peaks ühtlasi lahendama ka sealsed kõnnitee- ja parkimismured; raha on projektile eraldatud 300 000 €. Plaanis on välja ehitada Ehitajate tee 50 jalgtee, eeldatav maksumus 200 000 €. Jätkame Mustamäe kvartalisiseste teede remondiga, tööde eeldatav maksumus on 1 100 000 €, ehk ka see aasta saab Mustamäe märkimisväärse summa teede korrastamise peale.“

 

Mustamäe korteriühistute ümarlaual jätkus huvipakkuvaid teemasid ligemale kolmeks tunniks.

Fotod

 

Uudise rubriigid: