21.01.2022

Tähelepanu, Mustamäe rohenäpud, samuti kultuuri- ja õppeasutused!

Tallinnas on algamas kogukonna- ja õppeaedade rajamise taotluste vastuvõtt!

Söögi-, tarbe ja ilutaimede kasvatamine linnakeskkonnas on jätkuvalt populaarne ning Tallinn toetab seda ka tänavu. 𝗟𝗶𝗻𝗻𝗮𝗮𝗶𝗮𝗻𝗱𝘂𝘀𝗲 𝗮𝗿𝗲𝗻𝗱𝗮𝗺𝗶𝘀𝗲 𝘁𝗼𝗲𝘁𝘂𝘀𝗲 𝘁𝗮𝗼𝘁𝗹𝘂𝘀𝗶 𝘃𝗼̃𝗲𝘁𝗮𝗸𝘀𝗲 𝘃𝗮𝘀𝘁𝘂 𝘃𝗲𝗲𝗯𝗿𝘂𝗮𝗿𝗶𝗻𝗶: 𝗺𝗶𝘁𝘁𝗲𝘁𝘂𝗹𝘂𝗻𝗱𝘂𝘀𝘁𝗲𝗴𝗲𝘃𝘂𝘀𝗲 𝘁𝗮𝗼𝘁𝗹𝘂𝘀𝘃𝗼𝗼𝗿 𝗼𝗻 𝗮𝘃𝗮𝘁𝘂𝗱 𝟭. 𝘃𝗲𝗲𝗯𝗿𝘂𝗮𝗿𝗶 𝗻𝗶𝗻𝗴 𝗼̃𝗽𝗽𝗲𝗮𝗲𝗱𝗮𝗱𝗲 𝘁𝗮𝗼𝘁𝗹𝘂𝘀𝘃𝗼𝗼𝗿 𝟭𝟱. 𝘃𝗲𝗲𝗯𝗿𝘂𝗮𝗿𝗶𝗻𝗶.

Huvi linnaaianduse vastu aasta-aastalt üha kasvanud ning alates eelmisest aastast leiab kogukonna- ja õppeaedu juba kõigist linnaosadest. Praeguseks on Tallinnas rajatud kokku 121 omanäolist ja eriilmelist linnaaeda, sealhulgas 21 kogukonna- ning 100 õppeaeda.

Näeme, kuidas linnaaedade ümber tekkivad kogukonnad, kes hoolivad linnaloodusest ning aitavad kanda ja tutvustada keskkonnasõbraliku eluviisi. Veel mõned aastad tagasi ei uskunud paljud inimesed, et linnatingimustes saab edukalt söödavaid taimi kasvatada. Täna aga on linnaaiandus aina rohkem on muutumas meie avaliku ruumi lahutamatuks osaks. Kuna ruumi uute aedade tekkeks veel on, kutsume linnaelanike üles mõtlema programmis osalemise peale.

𝗟𝗶𝗻𝗻𝗮𝗮𝗶𝗮𝗻𝗱𝘂𝘀𝗲 𝗺𝗶𝘁𝘁𝗲𝘁𝘂𝗹𝘂𝗻𝗱𝘂𝘀𝘁𝗲𝗴𝗲𝘃𝘂𝘀𝗲 𝘁𝗮𝗼𝘁𝗹𝘂𝘀𝘃𝗼𝗼𝗿𝘂𝘀 𝘀𝗮𝗮𝘃𝗮𝗱 𝗼𝘀𝗮𝗹𝗲𝗱𝗮 𝗷𝘂𝗿𝗶𝗶𝗱𝗶𝗹𝗶𝘀𝗲𝗱 𝗶𝘀𝗶𝗸𝘂𝗱 (𝘀𝗵 𝗺𝗶𝘁𝘁𝗲𝘁𝘂𝗹𝘂𝗻𝗱𝘂𝘀- 𝗷𝗮 𝗮̈𝗿𝗶𝘂̈𝗵𝗶𝗻𝗴𝘂𝗱) 𝗻𝗶𝗻𝗴 𝗲𝗿𝗮𝗸𝗼𝗼𝗹𝗶𝗱 𝗷𝗮 -𝗹𝗮𝘀𝘁𝗲𝗮𝗶𝗮𝗱. 𝗢𝗼𝗱𝗮𝘁𝘂𝗱 𝗼𝗻 𝘁𝗮𝗼𝘁𝗹𝘂𝘀𝗲𝗱 𝗻𝗶𝗶 𝗼𝗹𝗲𝗺𝗮𝘀𝗼𝗹𝗲𝘃𝗮𝘁𝗲 𝗸𝗼𝗴𝘂𝗸𝗼𝗻𝗻𝗮- 𝗷𝗮 𝗼̃𝗽𝗽𝗲𝗮𝗲𝗱𝗮𝗱𝗲 𝗮𝗿𝗲𝗻𝗱𝗮𝗺𝗶𝘀𝗲𝗸𝘀 𝗸𝘂𝗶 𝗸𝗮 𝘂𝘂𝘁𝗲 𝗿𝗮𝗷𝗮𝗺𝗶𝘀𝗲𝗸𝘀. Toetust võib kasutada vajalike materjalide, vahendite, tööriistade ja inventari soetamiseks ning töötubade, talgute ja muude toetavate sündmuste läbiviimiseks. Taotlemise tingimused, abimaterjalid ja kontaktid leiab Tallinna keskkonnaveebist (vt https://www.tallinn.ee/.../Linnaaianduse-valdkonna-toetamine).


Mittetulundustegevuse toetuse taotlusi saab esitada iseteeninduskeskkonnas 1. veebruarini 2022: https://mittetulundus.tallinn.ee/logi-sisse?redirectUrl=/iseteenindus 

Õ𝗽𝗽𝗲𝗮𝗲𝗱𝗮𝗱𝗲 𝘁𝗮𝗼𝘁𝗹𝘂𝘀𝘃𝗼𝗼𝗿𝘂𝘀 𝘀𝗮𝗮𝘃𝗮𝗱 𝗼𝘀𝗮𝗹𝗲𝗱𝗮 𝗸𝗼̃𝗶𝗸 𝗧𝗮𝗹𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮 𝗹𝗶𝗻𝗻𝗮 𝗮𝗺𝗲𝘁𝗶𝗮𝘀𝘂𝘁𝘂𝘀𝗲𝗱 𝗷𝗮 𝗻𝗲𝗻𝗱𝗲 𝗵𝗮𝗹𝗹𝗮𝘁𝗮𝘃𝗮𝘁𝗲 𝗮𝘀𝘂𝘁𝘂𝘀𝗲𝗱 (𝗻𝘁 𝗸𝗼𝗼𝗹𝗶𝗱, 𝗹𝗮𝘀𝘁𝗲𝗮𝗶𝗮𝗱, 𝗻𝗼𝗼𝗿𝘁𝗲𝗸𝗲𝘀𝗸𝘂𝘀𝗲𝗱, 𝗿𝗮𝗮𝗺𝗮𝘁𝘂𝗸𝗼𝗴𝘂𝗱, 𝗵𝗼𝗼𝗹𝗲𝗸𝗮𝗻𝗱𝗲𝗮𝘀𝘂𝘁𝘂𝘀𝗲𝗱 𝗷𝘁). 𝗞𝗮 𝘀𝗲𝗹𝗹𝗲𝘀 𝘃𝗼𝗼𝗿𝘂𝘀 𝗼𝗻 𝗼𝗼𝗱𝗮𝘁𝘂𝗱 𝘁𝗮𝗼𝘁𝗹𝘂𝘀𝗲𝗱 𝗻𝗶𝗶 𝗼𝗹𝗲𝗺𝗮𝘀𝗼𝗹𝗲𝘃𝗮𝘁𝗲 𝗮𝗲𝗱𝗮𝗱𝗲 𝗮𝗿𝗲𝗻𝗱𝗮𝗺𝗶𝘀𝗲𝗸𝘀 𝗸𝘂𝗶 𝗸𝗮 𝘂𝘂𝘁𝗲 𝗿𝗮𝗷𝗮𝗺𝗶𝘀𝗲𝗸𝘀. Toetust võib kasutada materjalide, tööriistade ja inventari soetamiseks ning nende paigaldamiseks ja transpordiks. Tallinna linnaasutuste õppeaedade toetuse taotlusi saab esitada keskkonnaveebis 15. veebruarini 2022: https://www.tallinn.ee/est/keskkond/oppeaedade-kord  

Küsimustega seoses linnaaianduse tegevuste planeerimise ja taotlusvoorudega võib pöörduda Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linnaaianduse projektijuhi Marina Laidla poole (+372 513 5779, + 372 640 4714, marina.laidla@tallinnlv.ee).  

Rohkem infot linnaiandusest leiab veebilehelt tallinn.ee/keskkond/Linnaaiandus.  

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanemUudise rubriigid: