01.09.2021

Tallinn hakkab ranitsatoetust maksma ühes osas

Iga lapsevanem teab, et lapse koolitee algus toob kaasa ka märkimisväärseid kulusid. Esimesse klassi astuval lapsel on vaja ju kõike uut alates pinalist ja pliiatsitest, lõpetades ranitsa ja spordiriietega.

Kindlasti on lapse esimesse klassi minek perekonna jaoks eriline aeg, ent ka suur väljaminek. Seega on Tallinna linn otsustanud ranitsatoetust korraga välja maksma hakata, et lapsevanemate rahalist koormust kooli alguses leevendada.

Sellest sügisest hakkab Tallinn esimesse klassi minevate laste ühekordset toetust välja maksma ühes osas, toetuse määr on 320 eurot. Seni on ranitsatoetust makstud kahes osas.

Alanud õppeaastal saavad lapsevanemad esitada ranitsatoetuse taotlust alates 13. septembrist kuni 30. novembrini Tallinna iseteeninduskeskkonnas: https://taotlen.tallinn.ee/koolitoetus

Lisaks e-teeninduse keskkonnale saab taotluse esitada ka elukohajärgses sotsiaalhoolekande osakonnas kohapeal.

Mustamäe elanikud saavad esitada paberkandjal ranitsatoetuse taotlusi Mustamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnas (E. Vilde tee 118) järgmistel aegadel:

esmaspäeviti kell 9-12 ja 13-17.30
teisipäeviti kell 9-12
kolmapäeviti vastuvõttu ei ole
neljapäeviti kell 9-12 ja 13-16.30
reedeti vastuvõttu ei ole

NB! Toetuse taotlemiseks peavad nii laps kui ka vähemalt üks lapsevanem olema Tallinna elanikud vähemalt käesoleva kalendriaasta 1. jaanuarist ning laps on kantud ühe Tallinnas tegutseva kooli õpilaste nimekirja. Taotluse saab esitada lapsega samal aadressil elav vanem.

Taotlusi - nii e-teeninduse keskonnas kui paberkandjal - saab esitada alates 13. septembrist kuni 30. novembrini.

Ranitsatoetuse väljamakse tegemise muudatuse mõju linnaeelarvele on ühekordne, tänavu sügisel korra muutmisel suureneb planeeritud eelarve 646 000 euro võrra. Ranitsatoetuse korra muudatuse peab heaks kiitma Tallinna Linnavolikogu.

Mustamäe Linnaosa Valitsus õnnitleb kõiki kooliminejaid ning nende peresid, eriti aga neid väikesi mustamäelasi, kelle koolitee saab alguse eesoleval tarkusepäeval! Olge rõõmsad, tublid ja terved!

Mustamäe Linnaosa Valitsus

Uudise rubriigid: