21.10.2021

Tallinn jätkab linlastele tasuta meditsiiniliste maskide jagamist

Tallinna linnaosad jätkavad tasuta meditsiiniliste maskide jagamist paljulapselistele peredele, üksikvanematele, pensionäridele ja sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele.

„COVID-19 nakatumise näitajad on tõusuteel ja olukord muutub iga päevaga üha kriitilisemaks. Haiglad on juba olukorras, kus kaalutakse plaanilise ravi peatamist ning meditsiinipersonal töötab inimvõimete piiril,“ rääkis Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina. „Maski kandmine on lihtne ja tõhus meetod nakkuse leviku pidurdamiseks ja sellega saavad kõik aidata kaasa normaalse olukorra võimalikult kiirele taastumisele. Seepärast panustab ka linn omalt poolt sellesse, et maskid oleksid võimalikult paljudele kättesaadavad ja need leiaksid kasutamist kõigis rahvarohketes kohtades.“ 

Alates esmaspäevast, 25. oktoobrist hakkavad kehtima Vabariigi Valitsuse täiendavad meetmed koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks ja haiglate ülekoormuse vähendamiseks. Seal hulgas tuleb hakata kandma maske ning enam ei piisa senisest suu ja nina katmisest salli või mõne muu tekstiiliga. Lisaks andis valitsus tungiva soovituse kanda alates 12. eluaastast maske ka korraldatud tegevuste puhul – näiteks kinos, teatris, kontserdil –, kus kontrollitakse vaktsineeritust või haiguse läbipõdemist. Koroonaviiruse levikut takistavad ainult meditsiinilised või nendega võrdsustatud maskid, mistõttu on soovitatav kasutada üksnes neid.

Tallinna linnaosad jagavad paljulapselistele peredele (kolm ja enam last peres) kaks pakki ning üksikvanematele, sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele ja pensionäridele ühe paki meditsiinilisi maske (50 maski pakis).

Maske jagavad linnaosavalitsused kohapeal. Maskidele järgi minnes palutakse kaasa võtta isikut tõendav dokument ja pensionäridel pensionitunnistus. Ühtlasi palutakse kohapeal järgida kõiki terviseohutuse nõudeid ning olla eelnevalt veendunud, et haigusnähud puuduvad.

Täpsemat infot maskide jagamisest saab küsida linnaosavalitsuste infotelefonidelt, niisamuti leiab lisateavet linnaosade veebilehtedelt ja sotsiaalmeediakanalitest.

Tallinna linn on jaganud linlastele tasuta maske alates eelmise aasta sügisest. Nii on saanud korduvkasutatavaid riidest maske gümnasistid ja progümnasistid ning meditsiinilisi maske üksi elavad pensionärid ja pered. Ka kevadel jagati meditsiinilisi maske kolme ja enama lapsega peredele, üksikvanematele ja kõigile pensionäridele. Niisamuti jagati maske neile kortermaja elanikele, kus oli kõrge nakkusnäitaja. Ühtekokku on linlastele jagatud juba mitu miljonit maski. 

Uudise rubriigid: