01.09.2021

Täna oli meil au avada uus Arte Gümnaasium.

Eelmisel aastal avasime uue suurepärase Tallinna Saksa gümnaasiumi koolimaja, täna aga tegi esimest päeva uksed lahti uhke Arte gümnaasiumi kompleks.

Mustamäe Arte gümnaasiumi 950-l õpilasel ja nende õpetajatel ja teistel koolitöötajatel, lapsevanematel ja vilistlastel on põhjust rõõmustada.

Põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud Arte gümnaasium sai varasemaga võrreldes juurde ligi 2500 ruutmeetrit kasulikku pinda – ehitati täiendavaid klassiruume, rajati auditooriumi vormis rekreatsioonialad ning laiendati sööklat. Samuti on koolil nüüd kolm katusel asuvat õueklassi. Ning lisaks uuele koolihoonele ehitati valmis mitme väljakuga 12 500 ruutmeetri suurune staadion ja ujula. Enam ei pea tunniplaani koostades jälgima, mitmel klassil on korraga kehalise kasvatuse tund – nüüdsest mahuvad kõik sporti tegema!

Ma soovin tänase tarkusepäeva puhul palju õnne kõikidele koolilastele, nende õpetajatele ja koolide töötajatele, aga kindlasti ka vanematele ja vanavanematele! Me kõik õpime koos, ja nii eluaeg, sest „kui inimene on liiga suur, et õppida, siis ta enam suuremaks ei kasvagi“, nagu ütles Herbert Victor Prochnow.

Edukat ja rõõmsat kooliaastat teile! Olge terved!

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem

Uudise rubriigid: